Partizan u Smederevu ubilježio očekivanu pobjedu protiv Mega Vizure

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.01.2014.

Košarkaši Mega Vizure i Partizana zaključili su 15. kolo ABA lige. Prema očekivanjima, uspješniji je bio Partizan koji je odnio pobjedu 81:76, ipak nešto lakše nego što to sugerira konačni rezultat...

Važan dvoboj za obje momčadi odigrali su u Smederevu Mega Vizura i Partizan. Domaćin je tražio pobjedu za odmicanje od onog najugroženijeg društva dok je Partizan s druge strane tražio bodove za ostanak uz bok Crvenoj zvezdi i Partizanu.

Kvalitetniji Beograđani na kraju su očekivano stigli do pobjede, nisu dopustili Mega Vizuri iznenađenje iako kako je susret sve više išao svome kraju, domaćin se sve više približavao.

Partizanov ulazak u igru bio je angažiran i kvalitetan i Mega Vizura je vrlo brzo ušla u minus. Do poluvremena su gosti lakoćom održavali prednost, a onda su početkom drugog poluvremena krenuli u rješavanje utakmice.

Do 27. minute Partizan je pobjegao na plus 20 (60:40) i činilo se da će domaćin doživjeti težak poraz, međutim onda je Mega Vizura zaigrala bolje u napadu, kod Partizana je došlo do malog opuštanja i do završnice susreta domaćin se spustio na minus tri. Ipak, bilo je prekasno za nekakvo čudo, Milosavljević je u posljednjim trenucima susreta samo postavio konačnih 81:76.

Upravo Dragan Milosavljević bio je prvo ime Partizana s 22 poena (10/16), a uz bok mu je bio Bogdan Bogdanović s 19 poena (7/14), sedam asistencija te po pet skokova i ukradenih lopti.

U sastavu Mega Vizure Ratko Varda je ubacio 18 poena (6/12) uz pet skokova, Saša Avramović je dodao 16 poena (6/8) uz šest skokova, a Nenad Miljenović je dodao 11 asistencija.