Elche 1:1 Sevilla
Sevilla

Sevilla pogotkom Carrica izvukla bod u Elcheu

Kristijan Musa • nedjelja, 12.01.2014.

Posljednji susret subotnjeg programa 19. kola Primere odigran je u Elcheu, gdje je istoimeni domaćin ugostio Sevillu za koju je nastupao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Rakitić je proveo svih 90 minuta na terenu u remiju (1:1) svoje Seville protiv 17. momčadi lige.

Na stadionu Manuel Martinez Valero je Elche ugostio Sevillu. Domaći u dva jedina susreta protiv Andalužana nisu zabilježili pobjedu te su se takvom scenariju ipak silno nadali ovog puta. Iako su u tijeku niza od četiri poraza, Elche je odigrao prilično dobro protiv favorizirane Seville.

U prvom dijelu bili su ipak nešto konkretnije momčad, s pet udaraca upućenih prema vratima Bastosa, jednim od njih u okvir. U nastavku se Sevilla „probudila“, ali je Elche igrao i dalje kvalitetan i ravnopravan nogomet.

Domaći su poveli sedam minuta prije kraja preko Cristiana Herrere te su domaći navijači već slavili važnu pobjedu za spas od opasne zone te prvu pobjedu protiv „andaluzijskog diva“. Međutim, minutu prije kraja Sevilla je spasila bod pogotkom Carrica na asistenciju Jose Antonija Reyesa.

Za Sevillu je svih 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić te je ponovno bio jedna od pokretačkih snaga svoje momčadi.

Momčad Unaija Emeryja ostala je na sedmom mjestu Primere s 30 bodova, dok je Elche napredovao za jednu poziciju te je trenutno 16. sa 18 osvojenih bodova. U narednom kolu Elche će ugostiti Rayo Vallecano, dok će Sevilla na novo gostovanje. Ovaj put na Vicente Calderon kod madridskog Atletica.