Branimir Korać • nedjelja, 12.01.2014.

Nedjeljni program 19. kola španjolske Primere otvoren je jednim u nizu gradskih madridskih derbija između Getafea i Rayo Vallecana. Potom je Osasuna slavila u Sevillu, na gostovanju kod sve slabijeg Betisa, dok je madridski Real iskoristio remi Atletica i Barcelone te se pobjedom protiv Espanyola približio na tri boda od vodećeg dvojca.

Madridski Real iskoristio je remi u derbiju kola između gradskog rivala Atletica te Barcelone i približio im se na samo tri boda nakon točno pola sezone. Real je slavio minimalnu pobjedu u Barceloni protiv Espanyola od 1:0, ali dovoljnu za smanjenje zaostatka za vodstvom Primere.

Kraljevski klub je dominirao cijelim tijekom utakmice te je izgledalo da će Espanyol gore „nastradati“ nego što uistinu jest. Real je prijetio od samog početka i u prvom dijelu imao nekoliko ozbiljnih prilika da ugrozi protivnička vrata. No, gostujući strijelci nisu bili precizni u prvih 45 minuta. Espanyol nije uputio udarac u okvir madridskih vrata, ali ni to Real nije uspio kapitalizirati i s prednošću otići na odmor.

U nastavku su pak stvari mnogo bolje krenule za momčad Carla Ancelottija. U desetoj minuti nastavka Luka Modrić je ubacio, a za vodstvo Reala pogodio je Pepe.

Taj rezultat se uspostavio i kao konačni ishod ove utakmice, unatoč tome što je Real imao mnoštvo ozbiljnih i konkretnih prigoda da poveća svoje vodstvo, ali ipak nisu uspjeli u tome.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić ponovno je odigrao vrlo dobro za madridski klub. Proveo je svih 90 minuta na terenu, diktirao tempo svoje momčadi, podijelio asistenciju za pobjednički pogodak te je u 13. minuti utakmice zaradio i žuti karton.

Zanimljivu utakmicu su na stadionu Benito Villamarin odigrali Betis i Osasuna. Posljednjeplasirana momčad Primere hitno je trebala pobjedu za kraj prvog dijela sezone, kako bi se u njezinom nastavku što lakše pokušala izvući iz opasne zone.

Međutim, nije počelo ni približno njihovim očekivanjima. Osasuna je povela u drugoj minuti utakmice preko Roberta Torresa, dok je prije odlaska na odmor Betis ostao i s igračem manje, nakon što je isključen Nono.

U drugom dijelu je Jordi Figueras zatresao vlastitu mrežu za dvostruko vodstvo gostiju. Nadu u povratak Betisa u utakmicu priuštio im je vratar Andres Fernandez, koji je nakon jednog grubog starta zaradio crveni karton. Na vrata je stao rezervni čuvar mreže Riesgo te spriječio pokušaj Rubena Castra s bijele točke.

Betis je pola sata prije kraja imao izvrsnu priliku za smanjenje rezultata, ali Castro je propustio realizirati jedanaesterac. Do kraja su domaći ipak smanjili preko Jorgea Moline, ali više od toga ipak nisu mogli učiniti.

U ranim poslijepodnevnim satima su svoju utakmicu odigrali Getafe i Rayo Vallecano. U jednom u nizu gradskih madridskih derbija slavili su gosti s 1:0 pogotkom Alberta Buena nakon pola sata igre.

• Obrisan korisnik13.01.2014. u 16:43
    Pogodio ga je u trepavicu, Modrić postaje Realov Pirlo :)
  • Obrisan korisnik13.01.2014. u 12:04
    gledao sam samo drugo poluvrijeme, impresivna predstava modrića, rijetko viđena box-to-box predstava..
  • ZooM13.01.2014. u 01:13
    Druga asistencija u posljednjih 5 dana, prva je također bila iz prekida, kao i ova.