MAXtv Prva liga, 22. kolo, 16.02.2014, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Siniša Premužaj (Varaždin), Ivica Modrić (Zagreb)

Mario Katušić • nedjelja, 16.02.2014.

Osijek je napokon odigrao utakmicu kakvu su njihovi navijači čekali. U Gradskom vrtu je gostovao Slaven Belupo, a Bijelo-plavi su napokon shvatili opasnost situacije u kojoj se nalaze i odigrali hrabro, agresivno i prije svega efikasno, nadigravši svoje protivnike postigavši im četiri pogotka.

Susret Osijeka i Slavena odigran je u, za mjesec veljaču, iznenađujuće dobrim uvjetima. A lijepo vrijeme je donijelo i raspoložene igrače. Utakmicu su bolje otvorili gosti, a najbolju priliku su imali u sedmoj minuti kada je Davor Vugrinec s 20 metara udaljenosti šutirao tik pored vratnice. Šest minuta kasnije zicer za Osijek. Kapetan Kurtović gurnuo je loptu u prostor, Danijel Cesarec izlazi sam pred Pelina, no vratar Slavena je briljantno reagirao.

No četiri minute kasnije nije bilo spasa za goste. Josip Mišić izveo je korner, na drugoj vratnici se našao Marko Dugandžić, a njegov udarac glavom na gol crti je potvrdio Cesarec za svoj prvi pogodak nakon gotovo godinu dana.

Samo tri minute kasnije Osijek je u dva navrata mogao doći do drugog pogotka. Prvo je Mišić šutirao s ruba kaznenog prostora, a Pelin odbio u korner, nakon kojeg Jonjić šutira glavom, no vratar gostiju brani.

I onda u 28. minuti pogodak tako tipičan za ovosezonski Osijek. Gosti su s desnog boka uputili jedan prizemni ubačaj, Malenica je krenuo po loptu i doviknuo da ju puste, no Slavko Bralić se spetljava, sudara s Malenicom i lopta ulazi u gol za 1:1. No, Osijek je pokazao jednu za ovu sezonu nekarakterističnu osobinu, karakter. Samo minutu kasnije, Cesarec šalje prekrasnu loptu u prostor za Dugandžića, ova ulazi iskosa, dva puta lomi svog čuvara i postiže svoj drugi profesionalni pogodak. Sjajan pogodak mladog napadača čiju eksploziju već dugo čekaju u Gradskom vrtu.

Do poluvremena smo vidjeli još jednu priliku Slavena. Nakon ubačaja iz prekida Malenica loše reagira i odbija loptu, koja dolazi do Bagarića, čiji udarac vratar Osijeka ipak brani. U 41. minuta loša vijest za Osijek, Danijel Cesarec, do tada najbolji igrač susreta, morao je napustiti igru zbog ozljede. Osijek je do odmora probao još dva puta, no Pavić i Dugandžić su iz lijepih pozicija prebacili vrata.

Drugo poluvrijeme je Slaven krenuo otvorenije, a domaćinima se tako otvarao prostor za kontranapade. I već u 50. minuti otvorila se dobra prilika, no Josip Barišić puca slabo i u Pelina. U 56. minuti Slaven je mogao izjednačiti kada je Delić nakon kornera pucao glavom tik uz vratnicu, a minutu kasnije Dugandžić ima sličnu priliku kao kod pogotka, no ovaj puta Pelin brani.

Osijek je do zasluženog vodstva od dva pogotka razlike došao u 75. minuti. Dugandžić je u kontru izbacio Šoršu koji je pobjegao i iako je imao dva suigrača na drugoj strani odlučio se na solo završnicu i prizemnim udarcem pogodio dalji kut Slavena za 3:1.

Pet minuta nakon toga šutira i Mile Škorić, a Bagarić u posljednji trenutak spašava čisti pogodak. No u posljednjim trenucima susreta nije bilo spasa, Mandić je prsima spustio loptu za Barišića koji je volejem pogodio dalje rašlje Slavenovog gola za veliku pobjedu Osijeka, 4:1.

Ovim rezultatom Osijek se vratio u borbu za osmo mjesto, koje donosi siguran ostanak. Slaven Belupo im sada bježi tri boda, no ukoliko Osijek nastavi ovako, a ovaj rezultat bi im mogao donijeti i samopouzdanje koje im je nedostajalo, borba bi mogla biti neizvjesna.