Josip Piršljin • subota, 22.02.2014.

Dortmundska Borussia je u 22. kolu gostovala u Hamburgu gdje je naišla na raspoloženog domaćina koji je slavio 3:0. HSV je tako konačno došao do pobjede u Bundesligi nakon sedam poraza u kojoj je sudjelovao i Milan Badelj. Stuttgart, pak, nije uspio prekinuti seriju poraza protiv Herthe, a do tri boda još su došli nogometaši Nürnberga i Augsburga.

HSV je konačno prekinuo negativan niz od sedam poraza u Bundesligi. Momčad iz Hamburga je na svom stadionu dočekala Borussiju Dortmund i slavila 2:0. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za domaće na poziciji zadnjeg veznog, Ivo Iličević nije nastupio.

Hamburžani su poveli u 42. minuti kada je Jiraček bio precizan nakon asistencije Lasogge. S 1:0 se otišlo na predah, a potom je asistent postao strijelac. Lasogga je povećao na 2:0, a u sudačkoj nadoknadi pobjedu HSV-a potvrdio je Calhanoglu. Žuto-crni će unatoč ovom porazu ostati na trećem mjestu tablice.

Stuttgart nije uspio zaustaviti svoj crni niz, izgubio je od Herthe i sada ima šest uzastopnih poraza u njemačkom prvenstvu. Kobiashvili je zabio za vodstvo Berlinčana, a izjednačio je Boka. Činilo se kako će susret završiti bez pobjednika, no onda je Wagner u 87. minuti postigao pogodak za 2:1 pobjedu Herthe.

Borussia iz Mönchengladbacha je na svom stadionu imala dva gola prednosti, ali Hoffenheim se izvukao i osvojio bod. Herrmann i Jantschke su zabili za 2:0 do 18. minute, ali u nastavku su gosti poravnali preko Firmina i Salihovića iz jedanaesterca.

Nürnberg je na Grundig Stadionu ugostio posljednjeplasirani Eintracht iz Braunschweiga i osvojio nova tri boda pobjedom 2:1. Gosti su poveli preko Kumbele u 34. minuti, ali u samo dvije minute početkom nastavka domaći su preokrenuli golovima Kiyotake i Pekharta.

Šest golova palo je na utakmici Freiburga i Augsburga, a s 4:2 pobijedili su gosti. Werner je doveo Augsburg u vodstvo, a domaći su preokrenuli preko Schmida i Mehmedija. Ipak, u zadnjih desetak minuta gosti su zabili tri pogotka preko Verhaega, Altintopa i Hahna.