Bundesliga, 22. kolo, 22.02.2014, 18:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 3:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Josip Piršljin • subota, 22.02.2014.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 22. kola Bundeslige Wolfsburg je pred svojim navijačima svladao Bayer iz Leverkusena. Apotekari su izgubili 3:1, a značajnu ulogu u slavlju Vukova imali su i hrvatski reprezentativci.

Wolfsburg je pobijedio Bayer i time se približio na samo dva boda Schalkeu koji drži četvrtu poziciju. Na Volkswagen Areni Vukovi su slavili 3:1, a hrvatski igrači Ivan Perišić i Ivica Olić upisali su asistencije. Perišić je igrao do 63. minute, a Olić je ušao u 51.

Domaća je momčad do početnog vodstva došla u 13. minuti. Perišić je s lijeve strane poslao loptu Dostu koji je precizan za 1:0 Wolfsburga. Taj rezultat se održao sve do samog kraja prvog dijela kada je gostujuća ekipa uspjela izjednačiti.

Na asistenciju Hegelera gol je postigao Sam u 45. minuti i netom prije odlaska na odmor poravnao je rezultat. U 58. minuti i drugi hrvatski reprezentativac u Wolfsburgu se upisao u asistente. Olić je uposlio Luiza Gustava koji pogađa za 2:1.

Sastav Dietera Heckinga u 72. minuti je dobio jedanaesterac, a odlučio ga je izvesti Rodriguez. Švicarac nije bio precizan iz prvog pokušaja, ali je potom uspio pronaći put do mreže Lena. Iako je do kraja utakmice bio još dobrih prilika na obje strane, rezultat se ipak nije mijenjao i počelo je slavlje domaćih.

• ZooM22.02.2014. u 21:26
    Evo Wolfsburg na 2 boda od zone lige prvaka, Ola će izgleda biti joker sa klupe do kraja sezone..