Sportnet • subota, 22.02.2014.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić postigao je dva pogotka i odigrao značajnu ulogu u uvjerljivoj pobjedi Hulla na gostovanju u Walesu. Arsenal je na poraz od Bayerna reagirao visokom pobjedom nad Sunderlandom uz dva pogotka povratnika Girouda, a neočekivano teško do pobjede je na Etihadu došao i Manchester City.

Sjajnu je utakmicu u dresu Hull Cityja odigrao hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić, a njegova momčad slavila je na gostovanju u Cardiffu s visokih i uvjerljivih 4:0. Jelavić je odigrao svih 90 minuta i u kombinaciji sa Shaneom Longom stvarao goleme probleme obrani velške momčadi.

Već u 18. minuti udarac hrvatskog napadača obranio je domaći vratar, a do lopte došao Tom Huddlestone i pospremio je u mrežu. Dvadeset minuta kasnije Long je uposlio Jelavića, a on udvostručio prednost Hull Cityja, da bi potom u 57. minuti nakon ubačaja s lijeve strane glavom praktički osigurao bodove Hullu. Konačnih 4:0 postavio je Jake Livermore deset minuta kasnije.

Arsenal je u utakmicu sa Sunderlandom ušao bez Mesuta Özila, koji je prema riječima Arsenea Wengera još uvijek potresen zbog promašenog jedanaesterca u porazu protiv Bayerna. Topnici su na neuspjeh ipak reagirali na pravi način i zahvaljujući povratniku u momčad Olivieru Giroudu slavili s visokih 4:1.

Već u petoj minuti Francuz je donio prednost Arsenalu, a u 31. minuti je zatim i udvostručio, da bi tri minute prije odmora utakmicu praktički riješio Tomas Rosicky. Četvrti pogodak Arsenala djelo je Laurenta Koscielnyja u 57. minuti, a gosti su uspjeli devet minuta prije kraja doći do utjehe, za 4:1 pogodio je Giaccherini.

Valja spomenuti da se na klupi za pričuve u redovima Southamptona našao i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, kojega je ozljeda izbacila iz stroja na nekoliko tjedan, no nije dobio prigodu ući u igru.

Neočekivano teško do pobjede nad Stoke Cityjem došao je Manchester City, koji je sredinom tjedna također pretrpio poraz u Ligi prvaka. Utakmica s Barcelonom očito je ispraznila Pellegrinijev sastav, pa su gosti preko Charlieja Adama umalo došli do prednosti u prvom poluvremenu.

Odluka je pala u 70. minuti kada je Yaya Toure iskoristio asistenciju Aleksandra Kolarova, a City je mogao i uvjerljivije slaviti da je Edin Džeko u završnici bio precizniji.

Southampton je već u osmoj minuti došao do vodstva na Upton Parku, no nije uspio prekinuti sjajan niz Čekićara. West Ham je pogocima Matta Jarvisa u 20. i Carltona Colea u 23. minuti došao do brzog preokreta, a 19 minuta prije kraja preko Kevina Nolana potvrdio četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Njemački strateg Felix Magath debitirao je na klupi Fulhama i u svom prvom nastupu došao do boda u gostima kod West Bromwich Albiona. Nakon pogotka Ashkana Dejagaha iz 28. minute do pobjedničkog su ga debija dijelile tek četiri minute, no tada je Matej Vydra spasio bod Baggiesima.

• Obrisan korisnik23.02.2014. u 09:19
    Raketa dominira? Onda sigurno nisi gleda prošlo kolo protiv Valencie. A da i ne govorimo da svako malo fali penal.
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 07:55
    Glavno da ti prasis po Europi sa svojim Milanom :)
  • Mithrandir22.02.2014. u 20:55
    Jelavić u godinu dana niti jedan gol u prvenstvu, sada u 2 utakmice 3 gola. U pravi trenutak prelazak u novi klub i povratak "među žive".