Sportnet • nedjelja, 23.02.2014.

Nogometaši Liverpoola u super uzbudljivom su dvoboju na Anfieldu svladali Swansea s 4:3 i došli do novih vrijednih bodova u utrci za naslov prvaka. Newcastle je pak na St. James Parku došao do minimalne pobjede nad Aston Villom.

Fantastičnu i neobično otvorenu utakmicu odigrali su danas na Anfieldu nogometaši Liverpoola i Swanseaja, a na kraju je pobjedu od 4:3 odnio domaćin. Redsi su u dva navrata vodili, gosti iz Walesa se vraćali u igru, da bi 15 minuta prije kraja pitanje pobjednika riješio Jordan Henderson.

Samo tri minute bile su potrebne Liverpoolu da dođe do vodstva, Daniel Sturridge načeo je mrežu domaćina, a kada je u 20. minuti Henderson sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 2:0 činilo se da je otpor gostiju slomljen već u ranoj fazi.

Ipak, bivša momčad Liverpoolova menadžera Brendana Rodgersa nije se predavala, a u igru se vratila upravo pogotkom bivšeg igrača Redsa, Jonja Shelveyja, koji je prekrasnim udarcem pod gredu smanjio na 2:1. Pogodak nije proslavio, a za to je nagrađen gromoglasnim pljeskom s tribina.

Samo četiri minute kasnije Labudovi su izjednačili rezultat, nakon ubačaja iz slobodnog udarca loptu je glavom preusmjerio Wilfried Bony, a ona na putu do mreže promijenila smjer i prevarila Simona Migonoleta.

Do odmora Liverpool je ipak vratio prednost, Sturridge je u 36. minuti povisio na 3:2, no već u drugoj minuti nastavka kazneni udarac skrivio je Martin Škrtel, a Bony precizno pogodio s bijele točke. Swansea je bio na pragu osvajanja boda, no u 74. minuti Henderson se našao na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu za konačnih 4:3, a goste je u završnici od težeg poraza nakon udarca Gerrarda spasila vratnica.

Newcastle je u drugoj poslijepodnevnoj utakmici na svom terenu svladao Aston Villu i to pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Niz od četiri domaća poraza za Svrake prekinuo je Loic Remy.

• gerrard23.02.2014. u 23:27
    obrana stvarno kriminal..jednostavno agger, skrtel i johnson već tolko godine igraju skupa, al ovo im ja najgora sezona što iznenađuje jer su tek sad u najboljim godinama, al eto...definitivno sakho kad se oporavi mora uć u tim što se tiče napad, jednostavno preubojit napad, sterling je već sad... [više na forumu]
    gerrard
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 20:12
    Igraju pravi nogomet i momentalno najbolje a da imaju Hippyu i Carraghera iz najboljih dana umjesto kriminalno loših Agera,Tourea i posebno Škrtela imali bi 7-8 bodova više i bili bi sigurno prvi! Ovako svaku utakmicu napad vodi borbu sa protivnikom i sa svojom lošom obranom jer moraju davati brdo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 20:01
    Liverpoolov comeback u LP je tu. Prvi pratitelji Tottenham na -6, United i Everton (-11). Suarez (23) i Sturridge (18)- vodeći strijelci lige. Suarez, najbolji asistent lige. Sve ko po loju. Dečki se bore i kad se griješi, kad ne ide, stisne se, grabi se jedan za drugog i to im se vraća. Po mnogima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 18:50
    Liverpool mi igra najljepši nogomet na otoku.
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 17:58