Nantes prekinuo Chambéryjev pobjednički niz, uvjerljiv i Montpellier

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.03.2014.

Dvjema visokim pobjedama domaćina otvoreno je 18. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Nantes i Montpellier lako su se obračunali sa Selestatom i Chamberyjem, a nastup su upisala i dva hrvatska rukometaša...

Nantes - Chambery Savoie 32:23 (14:6)

Chamberyjevom nizu pobjeda večeras je stigao kraj. Momčad Marija Cavallija na gostovanju kod Nantesa doživjela je osmi poraz sezone te je propustila eventualnom pobjedom izjednačiti se s današnjim protivnikom. Priliku da to učini u subotu će imati Fenix, momčad koja se nalazi u krugu kandidata za spomenutu četvrtu poziciju na kraju sezone.

Jorge Maqueda s devet te Valero Rivera sa sedam, odnosno Alberto Entrerrios s pet pogodaka, predvodili su večeras napad domaćina. U dresu Chamberyja najuspješniji je bio Guillaume Gille, strijelac šest golova, a nastup su upisali i Stefan Vujić te Damir Bičanić. Vujić je iz dva pokušaja bio precizan jednom, dok je Bičanić jednom pucao prema domaćim vratima no neuspješno.

Vratari Nantesa, Škof i Salmon skupili zajedno su skinuli 13 protivničkih pokušaja, Dumoulin i Diot njih 11. Prevagu su donijele tehničke pogreške, Chamberyjevi rukometaši izgubili su čak 13 lopti, a svoju večer nisu imali niti Kevynn Nyokas i Timothey N'Guessan koji su se u strijelce zajedno upisali sedam puta, ali i uz 13 promašaja.

Svoj treći pogodak gosti su postigli tek u 18. minuti; Nantes je tako bez previše muke stigao do prednosti od pet zgoditaka, deset minuta prije kraja prvog dijela domaćin je povisio na 10:3, a prvo je poluvrijeme zaključeno pri 14:6. Situacija na terenu za sastav Chamberyja nije se popravila niti u nastavku, nakon 40 minuta igre Nantes je otišao na 20:10 osiguravši su mirnu završnicu i uvjerljivu pobjedu.

Montpellier - Selestat Alsace HB 39:28 (24:13)

I drugi domaćin u današnjem rasporedu nije imao problema na putu do osvajanja punog plijena. Sastav Patricea Canayera ubilježio je četvrtu pobjedu u nizu te se izjednačio na drugoj poziciji s momčadi PSG-a. Vrate li se Montpellieru nakon uložene žalbe dva oduzeta boda situacija na samom vrhu bit će još zanimljivija. Rukometaši Selestata nakon 18 odigranih utakmica nalaze se na 11. poziciji s 12 osvojenih bodova.

Najbolji strijelac lige Dragan Gajić ponovno je bio najraspoloženiji pojedinac na terenu. U ovo je slavlje ugradio deset pogodaka iz jednako toliko pokušaja za ukupno 139 zgoditaka od početka sezone. Po šest su večeras postigli njegovi suigrači Grebille i Dolenec te Pawel Podsiadlo u gostujućim redovima. Domaći vratarski par Omeyer - Siffert skupio je 25 obrana u odnosu na Obrada Ivezića koji je zaustavio 13 šuteva.

Početak dvoboja pripao je gostima, no nakon pogotka Accambraya u šestoj minuti za 4:4 Selestat više nije dolazio u prednost. Isti igrač pogodio je i u 22. minuti, ovoga puta za 18:10 svoje momčadi pa je tako Montpellier i prije odlaska na odmor riješio pitanje pobjednika. Razliku s poluvremena, +11, domaći su rukometaši zadržali do samoga kraja, a u jednom su trenutku imali i 15 pogodaka prednosti.

*Nakon redovne kontrole budžeta Montpellieru su oduzeta dva boda pa tako trenutno, do konačne presude nakon uložene žalbe, na kontu ima 26 bodova.