Ivry 28:30 Toulouse
Toulouse

Fenix zadržao korak s Nantesom i ostavio Ivry u problemima

Mihaela Bradovski • subota, 15.03.2014.

Posljednji susret 18. kola francuskog rukometnog prvenstva odigrali su Ivry i Fenix iz Toulousea, a pobjedu iz ovog dvoboja odnijeli su gosti. Predvođena reprezentativcima Fernandezom i Porteom, momčad Toulousea slavila je 30:28...

US Ivry handball - Fenix Toulouse Handball 28:30 (12:14)

Zanimljiv dvoboj odigran je na kraju 18. kola francuske LNH, a u njemu je Ivry ugostio momčad Fenixa iz Toulousea. Momčadi s različitim ambicijama tražile su bodove svaka iz svojih čvrstih razloga, a na kraju su ih odnijeli gosti.

Ivry je tako ostao na svega osam osvojenih bodova u društvu Tremblaya i Dijona kao najugroženijih momčadi dok je Fenix na diobi četvrtog mjesta s Nantesom i u borbi za Europu sljedeće sezone.

Ivry je igrao dobar rukomet 25 minuta kada je održavao minimalnu prednost te u toj minuti poveo po prvi put s dva pogotka prednosti 11:9. Međutim tu je njegov napad naglo stao, gosti su do odlaska na odmor napravili seriju 5:1 i u tih završnih pet minuta preuzeli konce igre u svoje ruke.

U istom stilu nastavilo se i u ranoj fazi drugog poluvremena, Fenix je bio u dobrom ritmu te je održavao prednost da bi u 41. minuti dosegnuo najviših 21:17. No niti Fenix nije mogao izdržati dugo u istom ritmu te je i kod njega stigao pad što Ivry koristi i u 56. minuti preko Humeta poravnava na 26:26.

Ipak, u završnici susreta Valentin Porte preuzima stvari u svoje ruke i vraća Fenix na dva gola prednosti i gosti slave 30:28.

Osam golova Jeromea Fernandeza i sedam golova Valentina Portea bili su najbolji učinci kod gostiju u čijim redovima je Gonzalo Perez de Vargas obranio deset lopti. Na drugoj strani šest pogodaka postigao je Novica Rudović.