Vodeći dvojac upisao pobjede, Dunkerque zadržao prednost na vrhu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.03.2014.

18. kolo francuskog rukometnog prvenstva nastavljeno je s dva susreta u kojima su glavnu riječ vodili klubovi sa samog vrha. Dunkerque je u gostima uzeo pobjedu protiv posljednjeplasiranog Dijona dok je PSG bez problema nadigrao potencijalno neugodni Saint-Raphael...

Dijon Bourgogne - Dunkerque Grand Littoral 20:25 (8:10)

Vodeći sastav francuskog prvenstva Dunkerque slavio je na gostovanju kod Dijona rezultatom 25:20. Iako je Dijon posljednjeplasirana momčad lige, Dunkerque nije rezultatski bio posebno uvjerljiv, ali uzeo je bodove i to je ono što mu je najvažnije.

Gosti su prebrodili loš dan vratara koji su skupili tek devet obrana i nisu bili na očekivanoj razini. Reprezentativac Vincent Gerard ipak je bio za nijansu bolji i upisao je šest obrana, dvostruko više od kolege mu Williama Annotela. S druge strane Nebojša Stojinović skinuo je 15 pokušaja gostiju, no to nije bilo dovoljno. Presudile su izgubljene lopte, domaćin ih je imao dvostruko više i puno je toga poklonio Dunkerqueu koji je to znao kazniti.

Prvo poluvrijeme donijelo je malo pogodaka, ukupno njih 18 i malu prednost od dva pogotka na strani gostiju. Napad Dunkerquea nije funkcionirao najbolje u tom razdoblju, ali zato je proradio u nastavku.

Ta dva gola viška na strani gostiju ujedno je bila granica ispod koje se Dijon nije uspio spustiti. Uspjeli su se gosti u prvih deset minuta drugog poluvremena odvojiti na 15:10, borbeni Dijon deset minuta prije kraja smanjio je na 19:17, ali do kraja susreta Dunkerque je potpuno dominirao i ipak mirno priveo meč kraju.

Što se strijelaca tiče, kod gostiju su po šest pogodaka postigli Baptiste Butto i Espen Lie Hansen, no za to su potrošili čak 24 lopte. U domaćem sastavu šest pogodaka postigao je Pierrick Naudin, a pet Istvan Redei. Jakov Vranković našao se u zapisniku, ali ne i među strijelcima.

Paris Saint-Germain Handball - Saint-Raphael 32:24 (15:13)

PSG je na svom parketu ugostio momčad Saint-Raphaela i prilično oprezno prišao ovom susretu. Razloga za to je svakako bilo, Parižani su se već opekli u nekoliko navrata ove sezone, a Saint-Raphael je pokazao da nije momčad koja se smije podcijeniti. Uostalom, prije mjesec dana ove momčadi su se susrele u Liga kupu i Parižani nisu uspjeli doći do pobjede.

Ipak, forma gostiju nije dobra i od 7. veljače i pobjede protiv Cessona Saint-Raphael ne zna za slavlje. Domaćin je to iskoristio i na kraju odnio visoku 32:24 pobjedu zahvaljujući kvalitetnoj igri u drugom poluvremenu.

Iako je PSG od 11. minute, kada je golom Fahrudina Melića stigao do vodstva, potpuno kontrolirao situaciju na parketu, gosti su se dugo držali dohvatljivom zaostatku. Mini-kriza domaćina na početku drugog poluvremena kažnjena je potpunim povratkom Saint-Raphaela u utakmicu i poravnanjem na 19:19 preko Arnora Atlasona u 40. minuti.

Međutim tada dvije minute zarađuje Alexander Lynggaard, Narcisse i Melić postižu dva brza pogotka i domaćin se ponovno odvaja. Do kraja susreta PSG je zaigrao još angažiranije, ostavio je goste deset minuta bez pogotka i pobjegao na nedostižnih 30:22.

Najraspoloženiji je kod pobjednika s osam golova bio Melić, a dva manje dodao je Robert Gunnarsson. Marko Kopljar postigao je jedan pogodak iz tri pokušaja dok Jakov Gojun i Igor Vori nisu dali napadački doprinos. Vrlo dobar bio je na vratima Patrice Annonay s 12 obrana i 57 posto uspješnosti. U gostujućem sastavu Arnor Atlason i Miroslav Jurka postigli su po šest zgoditaka.