Cesson uspješniji od Tremblaya, Aix kao domaćin slavio protiv Nimesa

Mihaela Bradovski • petak, 14.03.2014.

Cesson na gostovanju kod Tremblaya i Aix pred domaćim navijačima u duelu s Nimesom bili su jači za tri pogotka uspješno zaključivši 18. kolo francuske LNH. Kolo će biti kompletirano u subotu nakon susreta Ivryja i Fenixa...

Tremblay en France - Cesson Rennes Metropole HB 24:27 (11:8)

Na osam bodova na kontu, dovoljno za tek pretposljednju poziciju na prvenstvenoj ljestvici, zadržali su se rukometaši Tremblaya nakon večerašnjeg susreta sa Cessonom. Sastav iz Rennesa bio je uspješniji za tri pogotka te se nakon nepotpunog 18. kola nalazi na sedmoj poziciji s jednakim brojem bodova sa Chamberyjem.

Vladimir Ostarčević u dresu Tremblaya večeras se nije upisivao u listu strijelaca dok je na drugoj strani Damir Batinović svoj nastup okrunio s dva pogotka iz pet pokušaja. Pobjednički sastav predvodio je stopostotni Igor Anić sa sedam zgoditaka, a zaustaviti ih nije uspjela niti slabija predstava vratara Yanna Gentyja koji je skupio pet obrana manje u odnosu na domaćeg Milana Malinu (12).

Domaći sastav prvi je puta stigao u vodstvo u ranoj fazi susreta, nakon sedam minuta igre kada je Tuzolana pogodio za minimalnih 3:2. S -1 Cesson je u idućim minutama otišao na 7:3, no uslijedilo je čak 11 gostujućih minuta bez pogotka što je Tremblay iskoristio za 11:8 na poluvremenu. Situacija se na bolje za Cesson počela kretati nakon trećeg pogotka Anića u 37. minuti.

Gosti su minimalnu prednost kao tada imali i na polovici drugog dijela, da bi u posljednjih deset minuta uspjeli stići i do šest zgoditaka prednosti. Bilo je to pet minuta prije kraja nakon sedmog i posljednjeg preciznog šuta gostujućeg pivota.

Aix en Provence - Nimes 29:26 (17:9)

Do +3 pobjede večeras je stigao i Aix, no za razliku od Cessona bodovi su izboreni na domaćem terenu. I upravo ovim slavljem domaći se sastav današnjem protivniku primaknuo na bod zaostatka, odmaknuvši se ujedno od Selestata s kojim je do sada dijelio poziciju.

Nimes nije na najbolji način ušao u dvoboj, svoj drugi pogodak postigao je tek u desetoj minuti, u 21. je Luc Tobie pogodio za 10:5, a Serdarušićev sastav tempo nije smanjivao niti u nastavku prvog dijela pa je tako u drugi ušao s osam golova prednosti. Gosti su se nekoliko puta u drugom poluvremenu pokušali vratiti, ali dalje od konačnih tri zaostatka nije išlo.

Tobie s devet pogodaka, Illes sa sedam i vratar Robin Cappelle imali su glavnu riječ u igri domaćina dok je kod Nimesa najbolji bio Irfan Kovač, strijelac osam pogodaka.