Branimir Korać • nedjelja, 23.03.2014.

Prva dva susreta 29. kola Serie A donijela su očekivani rasplet. Roma je slavila u gostima kod Chieva dok je Torino na svom travnjaku nadigrao momčad Livorna...

Roma je odigrala dobru utakmicu na gostovanju kod Chieva i upisala je zasluženu pobjedu 2:0. Ovom pobjedom Rimljani su povećali bodovnu prednost nad Napolijem, učvrstili drugu poziciju i sve to ostvarili uz dobar nastup.

Već u 17. minuti poklon bivšeg stopera Dinama Boštjana Cesara iskoristio je Gervinho i doveo Romu u vodstvo. Cesar je vraćao glavom loptu Agazziju, ali je to napravio vrlo slabo i Gervinho je presjekao dodavanje te rutinski zabio za vodstvo.

Mogao je vrlo brzo Mattia Destro povećati prednost, ali nije bio precizan, no što mu nije uspjelo tada, uspjelo je tri minute prije odmora kada je na lijepo dodavanje vrlo raspoloženog Rodriga Taddeija zabio za 2:0.

U drugom poluvremenu Rimljani su rutinirano sačuvali prednost i odmaknuli na šest bodova trećeplasiranom Napoliju dok Juventus ispred Rome ima prednost od ogromnih 11 bodova.

Tin Jedvaj je cijelu utakmicu proveo na klupi.

Torino je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica sezone u pobjedi 3:1 protiv Livorna. Trostruki strijelac bio je raspoloženi Ciro Immobile, a gostujući vratar Francesco Bardi bio je svih 90 minuta na velikim mukama s čak 11 udaraca Torina u okvir gola.

Livornu preostaje žestoka borba za opstanak u Serie A, a nakon ovog poraza ostao je s bodom prednosti nad zonom ispadanja što se već u nedjelju može promijeniti na lošije po njega.

Jedini pogodak za Livorno u ovom susretu postigao je Luca Siligardi u završnici susreta.