Josip Piršljin • srijeda, 26.03.2014.

Nakon što je Bayern osigurao novi naslov prvaka, u Bundesligi se pažnja okreće na borbu za Ligu prvaka i ostanak. Bayer Leverkusen je zadržao tri boda viška na četvrtom mjestu kojem još teže Wolfsburg i Borussia (M), a Josip Drmić golovima izvlači Nürnberg iz zone ispadanja.

Augsburg se nadao kako će se pobjedom protiv Bayera potpuno uključiti u borbu za četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka, no gosti iz Leverkusena su slavili 3:1 i tako zadržali tri boda prednosti ispred Wolfsburga. Kiessling je zabio za 1:0, a domaćima je nadu dao Werner početkom nastavak. Ipak, u zadnjih deset minuta Apotekari postižu još dva pogotka preko Heung-Min Sona i Cana, te odnose tri boda.

U dvoboju susjeda na tablici Hoffenheim je svladao Hannover 96 3:1 i tako pobjegao svom današnjem protivniku na šest bodova. Gosti su poveli preko Andreasena već u desetoj minuti, no brzo je izjednačio Polanski, a potom su u drugom poluvremenu pobjedu domaćih potvrdili Modeste i Rudy.

Nürnberg je odnio veoma vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u ligi. Na stadionu Grundig poražen je Stuttgart, a junak domaćih bio je švicarski reprezentativac Josip Drmić. Nesuđeni napadač Kockastih zabio je dva pogotka, na kraju prvog i na početku drugog poluvremena, te osigurao svojoj ekipi bijeg iz zone ispadanja.

HSV i Freiburg su odigrali derbi začelja nakon kojeg nije bilo pobjednika. Utakmica na Imtech Areni je završila rezultatom 1:1 čime neće biti zadovoljna niti jedna ekipa. Pogoci su pali u razmaku od pet minuta početkom nastavka. Najprije su gosti poveli preko Daride, a ubrzo je poravnao Lassoga i to je bilo to. Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Hamburžane, dok Ivo Iličević nije konkurirao za nastup.

Korak unazad u borbi za četvrtu poziciju napravila je Borussia iz Mönchengladbacha. Gostovala je kod frankfurtskog Eintrachta gdje je upisala minimalni poraz. Jedini strijelac na utakmici bio je Španjolac Joselu koji je pogodio mrežu Ter Stegena u 16. minuti na asistenciju Aignera.