RN Löwen, Kiel i Flensburg lako do novih pobjeda, Lemgo uzeo dva boda Hannoveru

Danijela Lemaić • četvrtak, 27.03.2014.

Iako se još nisu odigrale sve utakmice 27. kola rukometne Bundeslige, ove su srijede odigrana prva četiri susreta sljedećeg kruga natjecanja. U 28. kolu pobjedu je u dvoboju prepunom golova odnio Rhein-Neckar Löwen, a slavili su i Kiel i Flensburg, dok je u vrlo zanimljivom ogledu Lemgo slavio nad ekipom Hannovera.

TV Emsdetten - Rhein-Neckar Löwen 32:44 (12:19)

Druga ekipa Bundeslige, nakon poraza od Kielcea u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, okrenula se domaćem prvenstvu. Naime, na gostovanju kod momčadi koja se nalazi na samom dnu tablice, vrlo je lako upisala pobjedu uoči uzvratnog susreta osmine finala najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Od prve minute susreta snažno je krenuo RN Löwen stoga je već u četvrtoj minuti utakmice imao +3 (4:1), ali ekipa Emsdettena nije se samo predala te je uskoro s tri uzastopna pogotka Faruka Halibegovića uskoro izjednačila rezultat. No tada momci Gudmundura Gudmundssona pojačavaju tempo te ubrzo ostavljaju svog domaćina na minus pet (9:14) da bi do isteka 30. minute svoje vodstvo povećali na +7 kada za 19:12 zabija Sergej Gorbok.

U nastavku dvoboja prednost RN Löwena samo je rasla, naime, pronalazio je put do mreže sa svake pozicije. Pri rezultatu 28:17 post kod igrača Gennadija Chalepoa, nakon šest minuta bez zgoditka, prekida Johan Koch za 28:18. U preostalih petnaest minuta utakmice gostujuća ekipa nastavila je sa svojom rukometnom lekcijom te je nakon 60 minuta igre semafor pokazivao 44:32.

Kod domaćina najbolji su bili Janko Božović i Faruk Halibegović svaki s po šest pogodaka, dok je jedan manje imao Jeffrey Boomhouwer. Kod RN Löwen s 13 golova najbolji je bio Andy Schmidt, dok je njih devet dodao Stefan Rafn Sigurmannsson.

THW Kiel - Frisch Auf Göppingen 31:20 (17:8)

Njemački prvak, nakon pobjede nad Balingenom do koje je došao teže od očekivanog u prethodnom kolu, nastavio je s pobjedama u domaćem prvenstvu. Uoči uzvratnog susreta s ukrajinskim Motor Zaporožjem u Ligi prvaka upisao je nova dva boda svladavši Göppingen koji se nalazi na sredini tablice.

Susret je započeo u izjednačenom ritmu, naime, od prvog sučevog zvižduka igralo se pogodak za pogodak. Prvo odvajanje na utakmici u 11. minuti stvara Kiel preko Renea Tofta Hansena i Andreasa Palicke za +3 (6:3) nakon čega kreće dominacija domaće momčadi. U 20. minuti Kiel ostavlja Göppingen na minus šest (6:12) da bi do odlaska u svlačionice ta prednost narasla na +9 (17:8).

U drugih 30 minuta nešto je bolje ušla gostujuća ekipa koja je svoj zaostatak smanjila na minus šest (16:23), ali Kiel nije ništa prepustio slučaju te ponovno prebacuje u višu brzinu te se preko Marka Vujina odljepljuje na +8 (25:17). Posljednji pogodak za nova dva boda njemačkog prvaka te konačnih +11 zabija Vujin stoga je rezultat na semaforu po isteku 60. minute bio 31:20.

Marko Vujin sa šest golova je bio najbolji strijelac kod Kiela, dok su Christian Zeitz i Patrick Wiencek Göppingenovu mrežu zatresli svaki po pet puta. Kod momčadi Aleksandra Kneževića najefikasniji je bio Tim Kneule s pet golova, dok je jedan manje imao Michael Kraus.

SG Flensburg-Handweitt - Bergischer HC 34:15 (17:8)

Momci Ljubomira Vranješa ugostili su Bergischer kojeg su u prvom susretu u sklopu 11. kola svladali samo s dva gola više, ali ovaj su se put potrudili kako bi pobjeda bila što uvjerljivija, naime, igračima Sebastiana Hinzea dopustili su samo 15 golova te su tako sigurno došli do svoje 22. prvenstvene pobjede.

Susret je počeo u izjednačenom tonu, ali u osmoj minuti dvoboja Flensburg preko Andersa Eggerta i Steffena Weinholda odlazi na +3 (7:4) da bi na 5:7 smanjio Alexander Oelze. No, tada prebacuje u višu brzinu domaćin i serijom 5-0 postavlja rezultat 12:7. Post kod Bergischera prekida Oelze za 12:7, ali Vranješovi momci s četiri nova uzastopna pogotka ostavljaju svog protivnika na minus devet (7:16). Svaka momčad prije odlaska u svlačionice pogađa mrežu još po jednom stoga se na odmor otišlo pri rezultatu 17:8 za Flensburg.

U drugom poluvremenu jačina se domaće momčadi nastavila pokazivati te je svoju prednost samo povećavala. Tako je u 40. minuti imala velikih +14 (23:9). Igrači Bergischera povremeno pronalaze put do Flensburgove mreže te su u 60 minuta igre zabili manje golova od onog broja koji je Flensburg imao na poluvremenu stoga je konačan rezultat po zadnjem sučevu zvižduku bio 34:15.

U redovima pobjednika najbolji je bio Steffen Weinhold sa sedam zgoditaka, dok su njih pet imali Thomas Mogensen, Jim Gottfridsson i Anders Eggert. Kod Bergischera najbolji strijelac je bio Alexander Oelze koji je bio siguran pet puta, dok su po dva pogotka imali Christian Hoße, Kristian Nippes, Richard Wöss i Fabian Gutbrod.

TBV Lemgo - TSV Hannover-Burgdorf 29:27 (19:13)

Dvoboj dvaju momčadi sa sredine tablice nije donio zanimljiv susret kao što se očekivalo, naime, iako je Hannover u prvom susretu svladao Lemgo sa sedam golova prednosti ovaj put se domaćin dobro osvetio za taj poraz. Na terenu svoje dvorane vodio je većinu vremena, upisao novu pobjedu te se pomaknuo za jedno mjesto u ukupnom poretku.

Prvih 15 minuta prvog dijela utakmice igralo se u dosta izjednačenom ritmu gdje se prednost izmjenjivala da bi preko Hendrika Pekelera, Patricka Ziekera i Benjamina Hertha Lemgo otišao na +3 (12:9) nakon čega se Hannover više nije uspio vratiti u igru. Momčad Nielsa Pfannenschmidta tako je svoju prednost samo povećavala te je do odlaska u svlačionice imala +6 (19:13).

Nastavak sraza dobro su otvorili vratari koji zaustavljaju svaku loptu napadača i ne dopuštaju prevelike promjene rezultata, točnije, stvorenih pet golova prednosti Lemga drže se veći dio drugog poluvremena. U posljednjih deset minuta susreta pojačava tempo Hannover i serijom 3-0 dolazi na minus dva (25:27). Do isteka 60. minute ekipa Christophera Nordmeyera zabila je još dva pogotka, jednako kao i domaćin stoga je konačan rezultat bio 29:27.

Kod Lemga najbolji su s po šest golova bili Florian Kehrmann i Finn Lemke, dok je vratar Nils Dresrüsse sakupio 14 obrana. Mait Patrail s devet zgoditaka je bio najbolji igrač Hannovera, kao i Julius Hinz s njih pet. Vratarski tandem Martin Ziemer- Nikolai Weber obranio je 13 lopti.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310