Melsungen 29:23 ThSV Eisenach

Melsungen bez poteškoća svladao pretposljednji Eisenach

Danijela Lemaić • petak, 28.03.2014.

U sklopu 28. kola rukometne Bundeslige ovog su se petka susrele momčadi Melsungena i Eisenacha. Nova dva boda pripala su, bez ikakvog iznenađenja, ekipi Michaela Rotha koja je bez prevelikih problema svladala pretposljednju momčad tablice.

Momčad Melsungena u svojoj je Rothenbach dvorani ugostila igrače Eisenacha koji se trenutno nalaze u donjem dijelu tablice. Domaća ekipa se tako, nakon poraza od Frisch auf Göppingena u prethodnom kolu, vratila pobjedama, dok je Eisenach nastavio svoj negativni niz.

Susret je pogotkom otvorio Nenad Vučković za 1:0 Melsungena, no s druge strane odmah za 1:1 odgovara Dener Jaanimaa. Počela je tada igra pogodak za pogodak sve do 12. minute kada preko golova Aivisa Jurdzsa i Benjamina Trautvettera Eisenach odlazi na +3 (6:9). Tada se budi domaća ekipa i radi svoju 2-0 seriju te dolazi na samo pogodak zaostatka (8:9).

Zgoditkom Bjarkija Elissona gosti nanovo stvaraju dva pogotka prednosti (8:10), ali uskoro momci Michaela Rotha pojačavaju tempo te poravnavaju rezultat na 11:11. Posljednjih deset minuta prvog dijela dvoboja nastavili su se nizati golovi jedan za drugim, dok u zadnjoj minuti za minimalno vodstvo Eisenacha pogađa Tomas Sklenak (14:13) što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Prvih pet minuta drugog poluvremena nastavilo se vodstvo Eisenacha, ali ubrzo Melsungen izjednačava (17:17), a potom i serijom 4-0 ostavlja svog protivnika na minus četiri (17:21). Nakon stvorenog vodstva gostujuća ekipa se nije uspjela vratiti u igru i sustići svog domaćina stoga je do kraja susreta Melsungenovo vodstvo poraslo. Za konačnih +6, točnije 29:23 s linije sedam metara siguran biva Daniel Kubes čime domaćin upisuje svoju 16. prvenstvenu pobjedu.

Kod Melsungena najbolji su bili Michael Müller, Michael Allendorf i Nenad Vučković svaki s po pet pogodaka, dok je čuvar mreže Mikael Alf Appelgren obranio 12 lopti. Aivis Jurdzs sa sedam zgoditaka je bio najefikasniji igrač kod Eisenacha, dok je dva manje dodao Dener Jaanimaa. Vratar Rene Villadsen sakupio je devet obrana.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310