Füchse Berlin

Hamburg na krilima Duvnjaka i Dominikovića pobijedio Špoljarićev Füchse Berlin

Danijela Lemaić • četvrtak, 27.03.2014.

Večernji termin ovog četvrtka bio je rezerviran za novi susret 28. kola rukometne Bundeslige u kojem su sudjelovala četiri Hrvata, naime, u zanimljivom susretu Hamburg je, na čelu s Domagojem Duvnjakom i Davorom Dominikovićem, svladao Špoljarićev Füchse Berlin.

U rukometnoj Bundesligi ovog su se četvrtka susrele susjedne ekipe na tablici, točnije, Hamburg i Füchse Berlin. Momčad Martina Schwalba, nakon remija s Vardarom u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, okrenula se domaćem prvenstvu u kojem je ugostila igrače Dagura Sigurdssona koji su, pak, u vrlo napetom dvoboju, pogotkom u zadnjoj minuti, osigurali podjelu bodova sa Chamberyjem u grupi D EHF Kupa. Iako je u dvoboju slavila ekipa aktualnog europskog klupskog prvaka, sraz je dobro poslužio kako bi se momci uigrali pred uzvratni ogled najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, odnosno, za novi susret EHF Kupa.

Susret pogotkom otvara Domagoj Duvnjak da bi odmah potom, za prvo vodstvo od +2 (2:0), zabio Petar Đorđić. Prvi pogodak kod berlinskih Lisica daje Konstantin Igropulo za 2:1. Serijom 3-0 domaćin stvara vodstvo od četiri pogotka (5:1) i tjera goste da krenu u lov, ali Sigurdssonovi momci ne uspijevaju se vratiti u igru te uskoro Hamburg ima i +5 (10:5).

U drugih 15 minuta prvog dijela preko Duvnjaka, Andreasa Nilssona i Davora Dominikovića vodstvo domaće ekipe raste na +8 (16:8) te je do odlaska u svlačionice dominacija Hamburga samo rasla te je isti po isteku 30. minute svog protivnika ostavio na minus deset (11:21).

Nastavak susreta donio je malo bolju igru Berlina koji odmah na početku radi seriju 3-0 te preko Fredrika Raaha Petersena i Jespera Nielsena smanjuje svoj zaostatak na minus sedam (14:21). Izmjenjivali su se tada golovi na obje strane sve do nove 5-0 serije gostiju koji tako dolaze na četiri pogotka zaostatka (20:24).

S druge strane Hamburg nije ostao dužan te stvara svoju 3-0 seriju te ponovno odlazi na +7 (27:20). Igralo se potom pogodak za pogodak te je domaćin pobjedu imao sigurno u rukama. Posljednji pogodak na utakmici daje Nilsson te je po posljednjem sučevom zvižduku semafor pokazivao rezultat 39:32 što je označilo novo slavlje Hamburga.

Kod pobjedničke momčadi najbolji je bio Žarko Marković s deset golova. Domagoj Duvnjak u pobjedu svoje ekipe ugradio je šest zgoditaka, dok je njih četiri dodao Davor Dominiković. U redovima Berlina najefikasniji je bio Konstantin Igropulo sa sedam golova, dok je jedan manje imao Fabian Weide.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310