Ozljeda Balića u porazu Wetzlara, bez bodova ostao i Lübbecke Vukovića i Blažička

Danijela Lemaić • nedjelja, 30.03.2014.

U novim, ujedno i posljednjim, susretima 28. kola rukometne Bundeslige Hrvati na radu u Njemačkoj nisu imali sreće, naime, Balićev Wetzlar i Lübbecke Vukovića i Blažička upisali su poraze, dok je u vrlo zanimljivom dvoboju Gummersbach slavio nad momčadi Balingena. Također, za momčad Wetzlara susret nije donio dobre vijesti, naime, u 50. se minuti ogleda ozlijedio njihov ključni igrač, Ivano Balić.

HSG Wetzlar - TSV GWD Minden 23:26 (13:11)

Dvije gotovo susjedne ekipe na tablici koje se na istoj nalaze na samoj sredini, susrele su se u 28. kolo Bundeslige. Nakon što je njihov prvi susret završio podjelom bodova ovog puta igrači Gorana Perkovca su bili bolji od ekipe Ivana Balića i tako upisali svoju osmu prvenstvenu pobjedu.

Ozljeda Balića

Loša vijest za Wetzlar stigla je u 50. minuti dvoboja s Mindenom kada je teren zbog ozljede i bolova u listu morao napustiti hrvatski rukometaš Ivano Balić. Hrvat se požalio na bol u listu i prve informacije govore kako je riječ o puknuću istoga, a iako iz kluba najavljuju kako bi s terena trebao izbivati oko četiri tjedna daljnje pretrage pokazat će ozbiljnost ozljede. Također, prije svega nekoliko dana Wetzlar je postigao dogovor s Balićem kako će, ukoliko ovo ljeto odluči nastaviti svoju karijeru, učiniti to jedino u bojama Wetzlara.

Vrlo je dobro otvorio susret Wetzlar koji odmah na početku stvara seriju 4-0 i ostavlja protivnika bez pogotka punih osam minuta. Prvi gol za Minden zabija Sören Südmeier za 4:1. Sljedećih 20 minuta dvoboja gosti su lovili svog domaćina te stigli na zgoditak zaostatka (8:9). Odvojio se potom Wetzlar na +2 (10:8) te se s tom razlikom išlo na odmor kada je semafor pokazao 13:11.

U nastavku susreta držali su domaćini svoju prednost te asistencijom Balića Kristian Bliznac pogađa za +3 Wetzlara (17:14). Tada pojačava tempo Minden te uskoro serijom 3-0 poravnava rezultat (18:18). Počela je tada igra gol za gol sve dok u 55. minuti preko Christoffera Ramba i Nenada Bilbije gostujuća ekipa odlazi na prvih +2 (23:21), a uskoro i na +4 (25:21) nakon čega se Wetzlar nije uspio vratiti u igru. Posljednji pogodak na utakmici zabija Rambo za konačnih 26:23 i pobjedu Mindena.

Kod Wetzlara najbolji su bili Kent Robin Tönnesen i Steffen Fäth svaki s po četiri pogotka, dok je Ivano Balić Mindenovu mrežu zatresao jednom. Kod pobjednika najefikasniji su bili Nenad Bilbija i Christoffer Rambo svaki s po osam golova.

TuS N-Lübbecke - SC Magdeburg 24:30 (10:14)

Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička u svojoj je dvorani ugostio momčad Magdeburga koja ih je u prvom susretu svladala s četiri pogotka više (30:26) te su se momci Dirka Beuchlera nadali kako će se moći osvetiti za taj poraz. No, i ovoga puta su igrači Uwea Jungandreasa bili bolji te upisali svoju 14. prvenstvenu pobjedu.

Odlično su od prvog sučevog zvižduka krenuli gosti koji serijom 6-0 ostavljaju domaćina na minus šest (0:6) stoga je Lübbecke držao nulu na semaforu punih 12 minuta. Prvi pogodak za domaćina daje Mattias Gustafsson za 6:1. Iako su igrači Beuchlera pojačali tempo i pronašli put do Magdeburgove mreže, stvorena prednost s početka susreta omogućila je gostima da na odmor otiđu s +4 (14:10).

U drugo poluvrijeme nešto je bolje ušao Lübbecke koji serijom 3-0 preko Jensa Schöngartha, Maximiliana Schuberta i Gustafssona dolazi na samo pogodak zaostatka (13:14), da bi uskoro izjednačio na 15:15 te preko Schuberta i minimalno poveo (17:16). Tada prebacuju gosti u višu brzinu te se nanovo odvajaju i ostavljaju svog protivnika na minus tri (18:21) da bi u 50. minuti dvoboja imali +7 (28:21). Posljednjih deset minuta susreta Lübbecke nije imao šanse približiti se Magdeburgu stoga za konačnih 30:24 pogađa Pawel Niewrzawa.

Kod domaćina najbolji strijelci bili su Pawel Niewrzawa i Jens Schöngarth sa šest pogodaka, dok Drago Vuković nije zabio niti jedan pogodak. Vratar Nikola Blažičko sakupio je 11 obrana. Stefan Kneer sa šest golova je bio najbolji igrač Magdeburga, dok je jedan manje dao Yves Grafenhorst.

VfL Gummersbach - HBW Balingen-Weilstetten 25:24 (15:13)

Nakon dva uzastopna poraza Gummersbach se vratio pobjedama, naime, u sklopu 28. kola ugostio je Balingen, koji se nalazi na rubu ispadanja iz Bundeslige, te je u posljednjoj minuti upisao pobjedu.

Dvoboj je pogotkom otvorio Florian von Gruchalla za početno vodstvo Gummersbacha, dok mu s druge strane odmah golom odgovara Sascha Illitsch za 1:1. Počela je potom igra pogodak za pogodak gdje se minimalna prednost izmjenjivala između obje momčadi sve do 14. minute kada domaćin odlazi na +2 (8:6). Dva pogotka prednosti održala su se do 29. minute kada Christoph Schindler biva siguran te ostavlja protivnike na minus tri (12:15) s čime se i odlazi u svlačionice.

Držala je momčad Emira Kurtagića svoju prednost prvih 15 minuta drugog dijela susreta, dok je u 45. minuti Balingen stigao na samo pogodak zaostatka (23:24) da bi preko Rolanda Schlingera izjednačio na 24:24. Za 25:24 zabija Jörg Lützelberger nakon čega vratar Gummersbacha Carsten Lichtlein zaustavlja napad gostiju stoga je po isteku 60. minute rezultat ostao nepromijenjen, točnije, 25:24 bilo je dovoljno za pobjedu domaćina.

Christoph Schindler sa sedam golova je bio najbolji igrač kod Gummersbacha, dok je dva manje dodao Raul Santos. Vratar Carsten Lichtlein obranio je 14 lopti. Kod Balingena najefikasniji je bio Roland Schlinger s pet zgoditaka, dok je jedan manje imao Manuel Liniger.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310