Filip Han • nedjelja, 30.03.2014.

Popodnevni termini Serie A donijeli su pobjede Lazija koji je odbio sve pokušaje Parme da preokrene utakmicu, Verone koja je bila uvjerljiva protiv Genoe unatoč igraču manje, Torina koji je svladao Cagliari, te Rome koja nije imala problema u gostima kod Sassuola. Jedini remi i to bez golova odigrali su Sampdoria i Fiorentina...

U najranijem popodnevnom terminu Roma je rutinski svladala Sassuolo u gostima. U 16. minuti pogodak za vodstvo zaabio je Destro nakon asistencije Nainggolana. Drugi i konačan pogodak stigao je tek u sudačkoj nadoknadi utakmice, iako je Roma imala dosta prilika prije toga koje nije iskoristila. Drugi gol zabio je u 96. minuti Bastos.

Tin Jedvaj utakmicu je popratio s klupe.

Lazio je porazio Parmu na domaćem terenu nakon što su gosti dvaput stizali rezultatski minus. Lazio je poveo u 15. minuti pogotkom Lulića. Za izjednačenje je zabio Biabiany u 26. minuti nakon što je Marchetti prije toga obranio udarce Cassana i Schelotta. Novo vodstvo Lazija omogućio je Klose svojim golom u 67. minuti. Nažalost po domaće, u 81. minuti autogol je zabio Ciani, pa je rezultat opet bio izjednačen. Pobjedu Laziju ipak je donio Candreva u sudačkoj nadoknadi utakmice, točnije u 93. minuti.

Torino je s 2:1 bio bolji od Cagliarija. El Kaddouri zabio je glavom za prednost Torina u 45. minuti nakon centaršuta Cercija. Nakon asistencije, Cerci je upisao i pogodak, u 71. minuti zabio je za 2:0. Šest minuta kasnije Nene je glavom smanjio na 2:1, no do kraja utakmice nije bilo novih značajnih prilika, pa tako ni golova i Torino je odnio tri boda.

Verona je bila uvjerljiva protiv Genoe svladavši je rezultatom 3:0. Verona je cijelo drugo poluvrijeme igrala i s igračem manje, no to se nije previše osjetilo na igri i rezultatu. U 35. minuti prednost je donio Donadel. U 45. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Albertazzi. Genoa nije znala iskoristiti brojčanu nadmoć, pa je posao za Veronu s dva gola dovršio Toni. On je zabio u 88. i 94. minuti za konačnih tri nula i tri osvojena boda.

Utakmicu bez golova odigrali su Sampdoria i Fiorentina.