Liga prvaka, Četvrtfinale - uzvrati, 08.04.2014, 20:45 h, Signal Iduna Park, Dortmund
Suci: Damir Skomina, Bojan Ul (Slovenija), Gianluca Cariolato (Italija)
Borussia Dortmund
Marco Reus 24', 37'
2:0(2:0) Real Madrid
Real Madrid

Josip Piršljin • utorak, 08.04.2014.

"Odrađivanje posla" u Dortmundu pretvorilo se u noćnu moru za Real Madrid. Španjolci su do zadnje sekunde strahovali za polufinale Lige prvaka, Borussia je imala već na poluvremenu 2:0 i sjajne prilike da dođe barem do produžetaka, ali Nijemci nisu uspjeli...

Pierre Aubameyang
81'

Isco
46'
16
Casemiro
73'
2
Raphael Varane
90'+2'
Carlo Ancelotti

Sjajnu utakmicu odigrali su žuto-crni iz Dortmunda, nisu se predali nakon 0:3 iz Madrida i gotovo su nadoknadili taj zaostatak u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka. Ipak, gosti su (za koje je Luka Modrić odigrao cijeli susret) izdržali da ne prime treći gol koji bi donio produžetke, a Mkhitaryan će proklinjati 65. minutu.

Klub iz Madrida imao je sjajnu priliku da riješi sve dvojbe oko prolaska u polufinale u relativno ranoj fazi utakmice. U 17. minuti mu je dosuđen kazneni udarac nakon što je slovenski sudac Skomina procijenio da je Piszczek igrao rukom u svom šesnaestercu nakon ubačaja Coentraa. Di Maria je pucao s bijele točke, ali Weidenfeller odličnom reakcijom odbija njegov udarac.

Obranjeni jedanaesterac dao je veliki poticaj domaćim nogometašima što su iskoristili za postizanje dva pogotka do kraja prvog poluvremena. Potpuno su pritisnuli obranu Reala koja je radila neobjašnjive pogreške, dok je napad na čelu s Benzemom bio potpuno odsječen i bez ijedne konkretne prilike u prvih 45 minuta.

U 24. minuti Borussia je povela kada je Pepe išao glavom vraćati loptu Casillasu, no učinio je to loše i Reus je realizirao "poklon" u pogodak za 1:0. Više od 80.000 navijača na Signal Iduna Parku osjetilo je da je Real opuštenije ušao u utakmicu, te su žuto-crni uz pomoć publike nastavili s pritiskom.

Uskoro je pao i drugi gol u mreži Španjolaca. Ponovno su Realovci pogriješili, a Borussia je brzim kontranapadom došla do vratiju Casillasa. Lewandowski je pogodio stativu, a na pravom mjestu u pravo vrijeme našao se Reus koji zakucava loptu pod gredu za 2:0 i opće oduševljenje u Dortmundu.

Real se izvukao bez novog primljenog gola do predaha, ali s početkom nastavka ponovno su počele muke za Ancelottija. Borussia je još više napala, redale su se prilike dok su navijači kraljevskog kluba strepili. Mkhitaryan je u solo prodoru prošao i pored Casillasa, no neshvatljivo je promašio prazan gol, odnosno pogodio je stativu.

Potom je Grosskreutz opasno pucao, no istaknuo se još jednom Casillas. Domaći su do kraja dvoboja imali još par šansi, ali veliki preokret i plasman u polufinale ipak im ove godine nije bio suđen.

• Vugi709.04.2014. u 21:08
    Daj se ne blamiraj...Pa bio je faul Ramosa, samo je stvar u tome da je 2 sekunde prije toga Lew napravio prekršaj.
    Vugi7
  • Obrisan korisnik09.04.2014. u 16:22
    Svaka čast Dortmundu i Kloppu ali prvu utakmicu su izgubil prolaz,nemojte mi samo reći da zbog Lewe i domaćeg terena odigrali toliko bolje susret .
  • Obrisan korisnik09.04.2014. u 16:00
    lošija ekipa je izborila prolaz u polufinale
  • cameosis09.04.2014. u 15:34
    bolja ekipa je izborila prolaz u polufinale.
    cameosis
  • Obrisan korisnik09.04.2014. u 14:11
    Isto tako, da li bi ono bio faul Ramosa da nije u 16m...naravno da bi bio....mozda i zuti karton...u čemu je onda razlika...jel u 16m ili izvan...tako da je i to čisti penal