MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.04.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Vučemilović-Š. Ante (Osijek)Petrović Tomislav (Valpovo)Grgić Miro (Osijek)
4:0(4:0) Rijeka
Rijeka

Dinamo deklasirao Rijeku i došao na korak od devetog uzastopnog naslova

S Maksimira:Ante Dubravac • subota, 12.04.2014.

U sklopu 30. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama dočekali su svoga prvog pratitelja momčad Rijeke. Iako su gosti najavljivali da su spremni pripremiti iznenađenje Dinamo je odličnim ulaskom u utakmicu došao do uvjerljive pobjede.

Nogometaši trenera Matjaža Keka u Zagreb su stigli na krilima uvjerljive pobjede u Jadranskom derbiju te su željeli novom pobjedom zakomplicirati prvenstvo i približiti se na samo pet bodova od aktualnih prvaka. Međutim već u 24. minuti Dinamo je vodio 4:0.

Nakon kratkog uvodnog ispitivanja snaga Dinamo je iz prve ozbiljnije situacije došao do vodstva. Slobodan udarac s tridesetak metara je izveo Brozović, kratko odigrao za Antolića koji pronalazi Čopa, a on odlično spušta za Ademija koji s pet metara zabija za vodstvo.

Samo pet minuta kasnije Ivan Vargić još jednom mora u mrežu po loptu. Slobodan udarac s dvadesetak metara neobranjivo preko živog zida u gornji lijevi kut smješta Josip Pivarić za 2:0.

Potpuni raspad Rijeke u prvom poluvremenu nastavio se u 19. minuti kada je Soudani prvo pokušao iz daljine, njegov udarac odbija Vargić, ali točno na nogu Čopu koji iz blizine pogađa povisuje na 3:0. Međutim gosti se nikako nisu mogli koncentrirati i gotovo svaka akcija Dinama završavala je pogotkom, a novi su gledatelji vidjeli samo nekoliko minuta kasnije kada Antolićev centaršut glavom u 4:0 pretvara kapetan Šimunić.

Do odlaska na odmor Dinamo je mirno kontrolirao igru, ali većih opasnosti za Vargića nije bilo sve do sudačke nadoknade kada iz dobre pozicije Ademi loptu šalje preko gola.

U nastavak susreta Rijeka ulazi nešto rastrčanije s pokušajem visokog presinga dok je s druge strane Dinamo zaprijetio dva preko Soudanija čiji prvi udarac zaustavlja Vargić, a drugi pokušaj glavom odlazi iznad vratnice.

Do kraja susreta obje momčadi su imali nekoliko prilika, ali novih rezultatskih promjena nije bilo pa je dinamo potpuno zasluženo osvojio nova tri boda i svoju prednost povećao na velikih 11 bodova.

• Obrisan korisnik13.04.2014. u 14:01
    Čestitke Dinamu na maestralnoj pobjedi,ali u kupu ipak očekujem drugačiju priču. KREPAT MA NE MOLAT!!!
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 13:37
    Mislim da su ti zločesti komentari samo produkt isfrustriranih Hajdukovaca jer je ta ista Rijeka njih pregazila prošlo kolo! Dinamo je bio sedmi u prvenstvu ali se ne sjećam da smo mi pljuvali i omalovažavali klubove koji su tada bili ispred nas!
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 12:16
    Mogu se složiti s tobom iako novinar ima veću odgovornost od forumaša što se tiče pismenosti. Zanimljivo je da imaš skoro 60 plusića što po nekoj logici znači da si dobio i od ekipe koja je nepismena( možda sam i sam među njima, ne znam). :DŠto se tiče ove utakmice stvarno ne razumijem kako netko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 21:16
    Dinamo za klasu bolji..svaka čast lijepo su se ispucali ali Kup je naš!!!
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 20:49
    Sve to stoji, ali Bayern je već i teoretski osigurao naslov prvaka, Dinamo još nije, iako se to već zna, još uvijek matematički nije osiguran naslov! Prema tome, za očekivati je nešto opuštenije Bayernove predstave. Ali razlika u igri Dinama protiv Rijeke i protiv Osijeka je nebo i zemlja. Po tom... [više na forumu]