Damir Žbulj • subota, 12.04.2014.

Ivica Olić i Ivan Perišić bili su posebno inspirirani u domaćem dvoboju Wolfsburga protiv Nürnberga te su golovima pogurnuli Vukove na četvrtu poziciju, koja iduće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Perišić je bio dvostruki strijelac, jednom mu je asistirao Olić, koji je također pronašao put do suparničke mreže...

Susret protiv ekipe koja se grčevito bori za opstanak nije baš započeo na idealan način, jer je Nürnberg već u osmoj minuti imao minimalnu prednost, no, ubrzo su se Vukovi sabrali te su na krilima hrvatskih reprezentativaca u samo tri minute stigli do preokreta.

Zabio je prvo Ivica Olić, koji je odlično utrčao u kazneni prostor i poentirao na fino dodavanje De Bruynea.

Belgijac je bio asistent i u 22. minuti, kada je iskoristio pogrešku gostiju i u praznom prostoru uposlio utrčalog Perišića. Hrvat je majstorski prebacio vratara za brzinski preokret koji je usmjerio utakmicu na stranu domaćina.

U nastavku je prvo Malanda povisio na 3:1, dok su odličan posao Wolfsburga dovršili Hrvati, Olić je u jednoj kontri odlično vidio Perišićevo utrčavanje, kojem nije bilo teško tako serviranu loptu na drugoj vratnici pospremiti praktički u nebranjenu u mrežu.

Vukovi su tako na najbolji mogući način iskoristili 'kiks' Borussije iz Mönchengladbacha, koja nije kod kuće uspjela svladati Stuttgart te su se tako probili na četvrtu poziciju, vrijednu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Olić je u nevjerojatnoj formi u posljednjih nešto više od mjesec dana, četvrti mu je to pogodak u posljednjih pet utakmica, a ukupno 12. bundesligaški. Perišić je s dva gola Nürnbergu na njih šest u njemačkom prvenstvu ove sezone. Ola je na terenu proveo čitavih 90 minuta, dok je Perišić teren napustio četiri minute prije kraja, uz zaslužene ovacije tribina za odličnu predstavu.

Svoja odlična izdanja Wolfsburg će probati potvrditi već u utorak, u polufinalu DFB-Pokala na gostovanju u Dortmundu.

HSV je iz tjedna u tjedan u sve težoj situaciji, a način kako su ostali bez boda kod Hannovera u mnogo čemu je karakterističan za čitavu ovu tužnu sezonu za njihove navijače.

Već u ranoj fazi utakmice Hamburžani su se našli u zaostatku, ali su početkom nastavka uspjeli do poravnanja preko Calhanoglua. Bez vrijednog boda u borbi za opstanak ostali su četiri minute prije kraja, kada je Ya Konan pospremio loptu u mrežu, nakon što je obrana HSV-a već jednom spriječila čisti pogodak.

Trener Slomka nije u ovom susretu mogao računati na ozlijeđenog Milana Badelja, no, u vatru je bacio oporavljenog Ivu Iličevića, koji je na teren morao već u 18. minuti poslije ozljede Westermanna.

Mainz je kod kuće u mrežu Werdera pospremio tri lopte te je tako novom pobjedom ostao u otvorenoj utrci za Europu, jer im i četvrta pozicija na kojoj se trenutno nalazi Wolfsburg bježi samo tri boda. Freiburg je domaćom 2:0 pobjedom nad posljednjim Braunschweigom napravio važan korak prema očuvanju bundesligaškog statusa, jer su sada ipak na 'komotnih' pet bodova od opasne zone.

Kasniji subotnji termi rezerviran je za veliki derbi Bayerna i dortmundske Borussije, dok će u nedjelju na travnjak Bayer i Hertha te Hoffenheim i Augsburg.