Damir Žbulj • nedjelja, 13.04.2014.

Nogometaši Bayera, u prvoj utakmici pod samostalnim vodstvom Sasche Lewandowskog, uspjeli su slaviti pred svojim navijačima protiv berlinske Herthe te su se tako vratili na četvrtu poziciju, koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka...

Nakon poraza u prošlom kolu kod HSV-a Sami Hyypiä dobio je otkaz u Bayeru, a klupu je preuzeo njegov bivši suradnik, ravnopravni prošlosezonski partner na toj funkciji, Sascha Lewandowski, koji je na radost domaćih navijača protiv Herthe uspio u svom prvom samostalnom nastupu stići do vrijedne pobjede. Apotekari su se ponovno vratili na četvrtu poziciju, preskočili su Borussiju iz Mönchengladbacha i Olićev i Perišićev Wolfsburg te sada u završnicu sezone ipak ulaze u puno boljem raspoloženju, koje dodatno mogu popraviti na gostovanju kod Nürnberga u idućem kolu.

Herthina uvertira ovom dvoboju bio je prelazak najboljeg napadača Ramosa u dortmundsku Borussiju na kraju sezone, a strijelac 16 ovosezonskih bundesligaških pogodaka za ekipu iz Berlina ovo gostovanje u Leverkusenu propustio je zbog ozljede.

Domaćin je dvoboj usmjerio na svoj mlin već u prvoj minuti, kada je poentirao Kiessling, dok je sredinom prvog poluvremena Brandt zabio za 2:0. U 38. minuti Wagner je smanjio zaostatak gostiju, no, do kraja dvoboja nisu se više tresle mreže, bilo na jednoj bilo na drugoj strani terena.

Hertha mirno plovi sredinom tablice, ima deset bodova viška iznad opasne zone, a samo su još četiri kola do kraja.

Kiesslingu je ovo 15. pogodak sezone, zabio ih je pet u posljednjih šest dvoboja te ima samo dva manje od vrha ljestvice strijelaca, gdje su Mandžukić i Lewandowski.

Nogometaši Hoffenheima odigrali su jednu od rijetkih utakmica u kojoj nisu primili pogodak. Protiv Augsburga su slavili 2:0, prekrasnim pogotkom Salihovića iz slobodnog udarca te Vestergaarda, još u prvom poluvremenu dvoboja.

Gosti su ovim porazom propustili uhvatiti korak s ekipama u borbi za Europu, dok se Hoffenheim primaknuo Augsburgu na dva boda, u miru sredine bundesligaškog poretka.