Bundesliga, 30. kolo, 12.04.2014, 18:30 h, Allianz Arena, München, gledatelja: 71.000

Josip Piršljin • subota, 12.04.2014.

Borussia Dortmund više nije u Ligi prvaka, no može se utješiti činjenicom da je u istom tjednu uvjerljivo pobijedila dva polufinalista tog natjecanja. Poslije Reala pao je Bayern, i to s 3:0 na svojoj Allianz Areni.

Lukas Raeder
46'
25
Thomas Müller
60'
39
Toni Kroos
69'
Robert Lewandowski
62'
2
Manuel Friedrich
69'
14
Miloš Jojić
76'
Jürgen Klopp

Dortmundska Borussia završava sezonu u velikom stilu premda joj je ostala nada da će samo dva trofeja osvojiti - njemački Superkup i možda DFB Pokal. Žuto-crni su nakon "razbijanja" Real Madrida u Ligi prvaka uvjerljivo pobijedili i Bayern, na njegovom terenu.

Za razliku od posljednjeg susreta u Bundesligi kada je Bayern s kombiniranom postavom izgubio od Augsburga, Guardiola je ovog puta na teren poslao gotovo najjaču jedanaestoricu. Od prve je minute igrao i hrvatski napadač Mario Mandžukić koji se nije upisao u strijelce, ali za utjehu mu ostaje da nije niti Lewandowski pa su i dalje izjednačeni na vrhu liste strijelaca (Poljak igrao zadnjih pola sata).

S obzirom da je prije dvoboja Bayern na tablici imao 20 bodova više od Borussije i novi naslov već "u džepu", veliki njemački derbi nije bio toliko borben i napet. Bavarci su ušli u utakmicu nešto opuštenije, a gosti su čekali svoje prilike. U 20. minuti su poveli kada je strijelac na asistenciju Reusa bio Mkhitaryan.

S tim se rezultatom otišlo na predah, a nedugo nakon povratka iz svlačionica Borussia je ponovno postigla pogodak. Aubameyang je dobio loptu na desnoj strani i pronašao Reusa u sredini. Njemački reprezentativni napadač bio je precizan te Raeder nije mogao zaustaviti loptu na putu prema mreži (na poluvremenu zamijenio Neuera).

Loša igra domaće obrane nastavila se i u 56. minuti. Hofmann je lijepo primio dugačku loptu Sokratisa, nitko iz redova Bayerna mu se nije ozbiljnije približio, te je veznjak Dortmunda matirao Raedera za velikih 3:0.

Kloppovi nogometaši su znali sačuvati svoju prednost do kraja dvoboja. Bayern je imao nekoliko dobrih prilika, ali to je sve. Mandžukić je u 84. minuti slavio pogodak, ali suci su ga poništili zbog zaleđa kojeg, čini se, nije bilo. Još je u sudačkoj nadoknadi Rafinha zaradio crveni karton zbog nesmotrenog poteza.

• Obrisan korisnik13.04.2014. u 12:46
    ma daj onaj guardiola izmišlja opet neki novi nogoemt, tip gura alabu na zadnjeg veznog a dečko se očito gubi tamo dok dante izbacuje lopte u aut ili igra duge lopte jer nema kome dodat na boku, to se vidjelo protiv uniteda koji hvala bogu nije znao iskoristit ponuđeno ko sta je borussia uzela ono... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 22:52
    Zasto bi netko htio pobogu otići iz ovakvog kluba? Nekako se nadam da će Dortmund ostati u Euro vrhu i iduće sezone jer donose ono nešto...
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 21:56
    Ne vjerujem da je forma u padu nego im u Bundesligi fali motivacija, posto su davno osvojili prvenstvo. Oni su zadnjih mjeseci igrali Power nogomet kada su ostali spavali zimski san, i vrlo rano osigurali titulu. U Srijedu je polufinale DFB-kupa, sto je sada vaznije pa opet LP u onu tamo srijedu... [više na forumu]
  • Hrvoje199012.04.2014. u 21:13
    Ja tvrdin da je Bayernu forma u padu, i to ne samo zato šta su već osigurali naslov pa se opustili. Imali su ludu sriću šta je Mandžo zabija onaj gol nekidan odma idući napad nakon Evre, inače bi drugačije priča završila. A ovo je danas samo potvrda toga.