Dobri nastupi Tomislava Ružića i Lukše Andrića u pobjedi svojih momčadi

Branimir Korać • subota, 12.04.2014.

Turci ovog vikenda imaju na rasporedu susrete 26. kola, a u subotu du odigrana prva četiri dvoboja. Sva trojica Hrvata koji su nastupili, parket su napustili s pobjedom u džepu...

Dva dana nakon što je produžio ugovor s Gaziantepom Jure Zdovc doživio je poraz na gostovanju kod Beşiktaşa 94:91. Domaćin je praktički tijekom cijelog susreta bio u vodstvo, međutim Gaziantep se nije predavao, vraćao se iz visokog minusa i tek u samom finišu je pokleknuo.

U 34. minuti prednost domaćina bila je visokih 81:65, no gosti odgovaraju serijom 10:0 koja ih vraća u utakmicu. Ponovno se Beşiktaş odvojio na 88:78 dvije minute prije kraja da bi Borovnjak u samoj završnici smanjio na 89:88. Ipak, ostalo je premalo vremena da bi se utakmica još više zakomplicirala.

U domaćem sastavu bolje od ostalih odigrali su Chris Lofton koji je ubacio 22 poena (5/8), Doron Perkins s 19 poena (5/10), sedam skokova i šest asistencija te naš Tomislav Ružić koji je za 33 minute dodao 15 poena (6/10 za dva, 0/1 za tri) uz sedam skokova. Kod poraženih Dejan Borovnjak je upisao 26 poena (9/11), a Bariş Ermiş je dodao 21 poen (5/6) i osam asistencija.

Uz dosta muke do gostujuće pobjede stigao je Tofaş koji je tako napravio veliki korak prema doigravanju. Slabašni Merşin bori se za opstanak, no držao je Tofaş u neizvjesnosti do posljednje dionice. Na poluvremenu je domaćin imao prednost od 11 poena, ali ipak je kvaliteta gostiju došla do izražaja u drugom dijelu kada je momčad iz Burse predvođena Marcusom Denmonom napravila preokret.

Denmon je bio prvo ime utakmice s 31 poenom (11/19, trica 6/10), Evren Büker je dodao 13 poena (4/10) i 12 asistencija, a Rok Stipčević je za 22 minute ubacio osam poena (1/2 za dva, 0/3 za tri) uz po dva skoka i asistencije. Kod domaćina Kenneth Hosbrouck je ubacio 21 poen (8/12, trica 5/9), a Ali Karadeniz 20 poena (7/11) uz devet skokova. Predrag Samardžiski uhvatio je 11 skokova.

Vodeći Banvit lakoćom je odradio posao na gostovanju kod Kolejlilera. Visoko je slavio s 99:79 ni u jednom trenutku ne dopustivši domaćinu da pomisli na pobjedu. Cevher Özer je predvodio goste s 19 poena (7/11, trica 5/9) i pet skokova, a Charles Davis je dodao 15 poena (5/6). Kod domaćina po običaju najbolji je bio Vladimir Golubović s 20 poena (8/13) i 11 skokova, a Vanja Plisnić je dodao 12 poena (3/6) i pet skokova.

Visok poraz upisao je Olin Edirne na svom parketu protiv TÜRK Telekoma koji je već do poluvremena riješio sve dvojbe. Naime na odmoru je već bio 60:34 za goste i bilo je jasno da domaćin nema što tražiti u tom susretu.

Joshua Shipp bio je prvo ime susreta s 20 poena (8/14) i 12 skokova, a Lukša Andrić je za 20 minuta dodao 17 poena (5/8 za dva, 1/2 za tri) uz po dva skoka i dodavanja. U domaćem sastavu Darius Washington upisao je 25 poena (8/18) i pet skokova.