Bundesliga, 31. kolo, 19.04.2014, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 1:3(0:2) Wolfsburg
Wolfsburg

Josip Piršljin • subota, 19.04.2014.

Wolfsburg iz kola u kolo dokazuje kako je sve veći favorit za osvajanje četvrtog mjesta Bundeslige. Vukovi su odličnom igrom svladali HSV 3:1, a na Imtech Areni su se istaknuli hrvatski igrači. Zabijali su Perišić, Olić i Iličević.

Nastavlja se sjajna forma hrvatskog dvojca u Wolfsburgu. Ivan Perišić je zabio svoj sedmi ovosezonski gol u Bundesligi, a Ivica Olić 13. i još je asistirao. U strijelce se upisao i Ivo Iličević u redovima HSV-a, dok Milan Badelj još nije spreman za igru. Wolfsburg je pokazao puno više od domaćina i zasluženo nosi tri boda, dok će HSV do kraja prvenstva voditi žestoku borbu za ostanak.

Više od 55.000 navijača na Imtech Areni razočaralo se ubrzo nakon što je lopta krenula s centra. Već u drugoj minuti gostujući sastav je došao do vodstva, a strijelac je bio Perišić. Hrvatski je veznjak dobro ispratio protunapad Vukova, Luiz Gustavo mu je poslao odličnu loptu koju je bivši Hajdukovac iskoristio na najbolji način.

HSV je dosta loše reagirao na pad u zaostatak, Slomkini igrači se nisu uspijevali ozbiljnije približiti golu Wolfsburga, tek su poneki put zapucali, među njima i Iličević. Hamburžani su bili nemoćni, gosti su pokazali da su trenutno puno bolja momčad.

Pred odlazak na odmor, u 42. minuti, Wolfsburg je došao do drugog pogotka. De Bruyne je dobio loptu od Olića i s lijeve strane pronašao suprotni kut Adlera. Nastavak utakmice nije bio puno bolji za domaće nogometaše.

Odmah na početku drugog poluvremena zeleni su zabili i treći pogodak. Naldo je pucao glavom nakon kornera, a Olić je skrenuo loptu u mrežu za svoj 13. bundesligaški gol ove sezone. Iz respekta prema bivšem klubu, nije želio slaviti.

HSV je uspio smanjiti rezultat sredinom drugog dijela. Iličević je uzeo stvar u svoje ruke, krenuo prema Grünu i uz malo sreće pogodio za 1:3. To je ipak bilo sve od HSV-a koji je od 89. minute igrao s igračem više poslije isključenja Luiz Gustava.

• ZooM20.04.2014. u 00:08
    Olić i Perišić na pragu lige prvaka, bilo bi lijepo..
    ZooM
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 23:15
    ma nadam se da kroz doigravanje ostaju
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 20:50
    HSV zweite liga, sve miriše na to...a onda promijeniti kompletnu upravu i s nule, jer ovo kako je klub vođen zadnjih 5-10 godina je najgori menadžment u europi...