Ivković traži majstoricu sa Splitom, Milin najavljuje odluku u zadnjem kolu

Marija Pastuović • ponedjeljak, 05.05.2014.

Lokomotiva je s gostovanja u Stanovima otišla sa sva tri boda. Iako je Zadar imao početno vodstvo, dečki Tomislava Ivkovića preokrenuli su rezultat i upisali važnu pobjedu u borbi za Europu te stavili protivnike u tešku poziciju uoči posljednja dva prvenstvena kola…

Tomislav Ivković bio je zadovoljan igrom svoje momčad te općenito prikazanim nogometom, a ova pobjeda ostavila je Lokomotivu u borbi za mjesto u Europi. Izrazio je želju, već nekoliko puta, da se odigra majstorica između Splita i njegove Lokomotive. ''Mislim da je utakmica bila vrlo kvalitetna, puno golova i odličnih akcija s obje strane. Zasluženo smo pobijedili jer smo bili bolja momčad od prve do zadnje minute, a oni su promašili dosta šansi. Ovdje nikad nije lako igrati, dobili smo protivnika koji je želio pobjedu pod svaku cijenu i dali su svojoj maksimum'', rekao je i nastavio ''Utakmica je bila vrlo bitna, ali ne i presudna, jer će odlučivati zadnja utakmica. Uvjeren sam i govorio sam već dugo da bi bilo pošteno za prvenstvo da se odigra majstorica, pa tko je bolji neka uđe u Europu'', rekao je Lokomotivin strateg.

Ferdo Milin, trener domaće momčad očekivano nije imao razloga za zadovoljstvo. Zadar se ovim porazom našao u nezavidnoj situaciji dva kola prije kraja prvenstva. ''Normalno da nisam zadovoljan kad primim četiri gola na domaćem terenu. Dobro smo otvorili utakmicu, a oni su u istoj minuti izjednačili, to nas je šokiralo jer su nam dali tri eurogola. Igračima nemam što zamjeriti, oni su se borili od prve do zadnje minute. Imali smo izgledne šanse za izjednačujuće zgoditke, ali to nismo učinili. Preostaju nam još dva kola da se borimo do kraja za opstanak, malo smo se opustili prerano i to nam se sad vraća.''

Prisjetio se zadarski trener prošlogodišnjeg stanja, a spomenuo je i očekivanja koja ima od borbe za opstanak. ''Izravna bitka će biti zadnje kolo kada igramo s Istrom kod kuće, a otežavajuća okolnost je što idemo bez Marina Oršulića, Ivora Weitzera te Mirka Hrgovića. Prošle godine smo se izvukli u zadnjem kolu, izgleda da ćemo i ove godine morati.''

Lokomotiva u 35. kolu dočekuje Rijeku, a kolo nakon toga gostuje kod Splita. Na drugoj strani, Zadar prvo gostuje u Koprivnici, a u zadnjem kolu u goste im dolaze Istra 1961.

• Obrisan korisnik05.05.2014. u 18:58
    mislis da im je rijeka pustila bodove koji su je vodili u europu uz obecanje da ce sljedece kolo pokrasti splita ?? kako ste vi providni ! sve to vidite i jos pratite nogomet !
  • Obrisan korisnik05.05.2014. u 14:45
    Nisu se izvukli u zadnjem kolu nego su bezdušno pokrali split nakon što im je rijeka pustila utakmicu u predzadnjem kolu. Inker je ispao ni kriv ni dužan nakon što ih je kolo dva prije dobio 0:5 u stanovima - toliko su bolja momčad bila. Bilo bi atraktivno za gledatelje kad bi se ta dva kluba (iako... [više na forumu]