MAXtv Prva liga, 34. kolo, 04.05.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3500
Suci: Željko Frković (Gospić), Hrvoje Menđušić, Bojan Zobenica (oba Vinkovci)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:0) Istra 1961
Dejan Radonjić 63'
Istra 1961

Hajduk poražen i bez Tudora na klupi, Radonjić prekinuo Istrinu dvomjesečnu crnu seriju

S Poljuda:Vedran Babić • nedjelja, 04.05.2014.

U posljednjoj utakmici 34. kola MAXtv Prve lige slavio je gost. Na Poljudu je Istra golom Dejana Radonjića u drugom dijelu svladala Hajduk i tako došla do prve pobjede poslije dva mjeseca...

I bez trenera Igora Tudora na klupi nogometaši Hajduka doživjeli su poraz. S minimalnih 1:0 Poljud je osvojila Istra golom Dejana Radonjića u 63. minuti. Hajduk je pokazao još jedno slabo izdanje ovoga proljeća te je u posljednjih šest utakmica ostvario samo jednu pobjedu. Puljani su pak strpljivo čekali svoju priliku iz kontranapada ili prekida i dočekali su je. Tako su ubilježili prvi trijumf poslije 11 utakmica (računajući dvije u Kupu). Posljednji su put slavili također u gostima, bilo je to 1. ožujka u Osijeku.

U razočaravajućem prvom poluvremenu nije stvorena niti jedna izgledna prilika za postizanje pogotka. Hajduk je od početka imao veći posjed lopte, a Istra se branila s velikim brojem igrača iza lopte te je uglavnom čekala kontranapade. Hajdukovi pokušaji probijanja čvrstog gostujućeg bedema bili su blijedi i bezopasni.

Spiker tri puta upozorio gledatelje

Sredinom prvog poluvremena krenula su ona nepoželjna skandiranja HNS-u, Zdravku Mamiću i Davoru Šukeru sa sjeverne tribine, zbog čega je službeni spiker tri puta morao upozoriti gledatelje na mogućnost prekida susreta ako se skandiranja nastave. Čak je i glavni sudac utakmice Željko Frković u 25. minuti pozvao igrače obiju momčadi na srednu terena na razgovor, prije nego što je spiker uputio drugo od tri spomenuta upozorenja. Treće je uslijedilo u 29. minuti. Skandiranja su se nastavila i nakon tih upozorenja, a bilo ih je i drugom poluvremenu. No, do prekida nije došlo.

U 15. minuti pucao je Maglica s 15-ak metara visoko preko gola, a izdaleka su pokušali Bradarić i Abduholikov. Jozinović je pak proigrao Pašalića, koji je pobjegao obrani Istre, ali nije uspio dovoljno primiriti loptu prsima. Imao je Maglica i jednu solidnu situaciju u kaznenom prostoru u 34. minuti, ali je Budicin na vrijeme izbio loptu. I to je bilo to što se Hajduka u prvih 45 minuta tiče. Vrlo skromno.

Istra je pokazala još manje, iako je bila bliža vodstvu. U 27. minuti Blagojević je opalio silovito s 30 metara iz slobodnog udarca, a Tomić krajnjim naporom prebacio loptu preko grede. Pokušao je Blagojević još jednom iz slobodnjaka krajem prvog dijela, ali nije bio precizan, baš kao ni Heister.

Početkom drugog dijela (53. minuta) Istra je ostala bez ozlijeđenog Blagojevića, a u istoj minuti Maglica je promašio zicer na asistenciju Andrijaševića. Gol, međutim, ne bi ni vrijedio jer je dosuđeno zaleđe. Dvije minute kasnije opasno prijeti i Istra. Havojić je neometan natrčao na odbijenu loptu i s desetak metara pucao preko grede.

Istra je sve više počela igrati s baš svim igračima iza lopte pa su nerijetko i svi Hajdukovi igrači bili na polovici Puljana. To je ostavljalo jako puno prostora za kontranapade gostiju, a jedan takav zamalo je doveo do gola. U 59. minuti cijela Hajdukova obrana je ispala iz igre, a Jo je krenuo sam prema Tomiću. Domaći vratar ga je srušio, ali je sudac Frković dobro vidio da je prekršaj nastao malo izvan kaznenog prostora. Tomiću je dao žuti karton, a iz slobodnog udarca Kramarić je pogodio živi zid.

U 63. minuti Istra je ipak povela. Batarelo je izveo korner, Vučko loše pucao glavom, no njegov promašaj ispravio je Radonjić pogodivši glavom s 2-3 metra udaljenosti. Nedugo zatim, u 67. minuti, Hajduk je bio blizu izjednačenja. Nakon Bradarićeva kornera Milović je pucao glavom, Brkić sjajno obranio, a odbijenu loptu Maglica i Kouassi, koji je ušao netom prije primljenog pogotka, nisu uspjeli zabiti loptu u mrežu.

Nakon vodstva Istra je nastavila igrati povučeno i čekati kontranapade, a Hajduk je očajnički pokušavao doći barem do izjednačenja. Svi pokušaji domaćih igrača bili su uglavnom bezopasni, kao tijekom cijele utakmice. Pucali su Jozinović, Abduholikov, Bašić i Pašalić, svi neprecizno.

U samoj završnici Bradarić je dvaput bio blizu izjednačenju. U 88. minuti njegov udarac iz slobodnjaka sjajno je obranio Brkić, a dvije minute kasnije Hajdukov je veznjak iz daljine zatresao vanjski dio mreže. Istra je tako sačuvala pobjedu koja je označila kraj njezina crnog niza.

A mali brkic je zvijer od golmana
    Pa covik ti oce objasnit da je bit u sucima, sudci rezultat korigiraju kako ne shvacas.. inace ih ne bi niko ni spominja, NEINTELIGENTNA OSOBO!
  • terrible05.05.2014. u 16:56
    vučko loše pucao glavom... branio je gol hajduka ali loše :D
    terrible
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 23:40
    Ajde Sancho ne lupetaj gluposti...kad si već loš pobjednik nemoj biti i loš gubitnik...priznaj kad je netko bolji i gotovo....u posljednjih 9 sezona je Dinamo osvojio ( 686 bodova ) 176 bodova vise od Hajduka ( 510 ) znači svake godine zaostajete otprilike 20 ak bodova i ti se vadiš na suce....
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 23:17