MAXtv Prva liga, 35. kolo, 09.05.2014, 18:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Ivo Krečak, Goran Perica (oba Šibenik), Dejan Berger (Osijek)
Ante Erceg 74'
Split

Nada Hrvatskog dragovoljca još tinja - Doležal i Bačelić-Grgić zabili u završnici za preokret protiv Splita

Vedran Babić • petak, 09.05.2014.

Hrvatski dragovoljac održao je nadu u opstanak u ligi na životu dramatičnom pobjedom nad Splitom 3:2! Iako su igrali s igračem manje preko sat vremena, gosti su 15 minuta prije kraja vodili 2:1, da bi Doležal i Bačelić-Grgić donijeli veliki preokret Sigećanima...

Mario Rašić
79'
21
Ilija Sivonjić
84'

Mario Ćubel
90'
Tomislav Dujmović
46'
5
Branko Vrgoč
46'
99
Ivan Baraban
79'
Ivan Matić

Nada Hrvatskog dragovoljca u ostanak još uvijek tinja. Momčad Davora Mladine svladala je Split 3:2 te se bodovno izjednačila s devetoplasiranim Slaven Belupom, koji u nedjelju igra protiv Zadra. Splićani su se pak doveli u nezavidnu situaciju glede borbe za Europu. Imaju identičan broj bodova kao Lokomotiva, no zagrebački sastav tek ima odigrati svoj susret 35. kola (na Maksimir stiže Rijeka).

Sigećani su do pobjede nad Crvenima stigli u vrlo dramatičnoj završnici golovima Doležala u 77. i Bačelić-Grgića u 85. minuti. Split je igrao s igračem manje od 26. minute kada je isključen Glumac. Iz jedanaesterca koji je nastao kao posljedica toga, Dragovoljac je poveo (Bačelić-Grgić), no gosti su u drugom dijelu preko Bilića (11 m) i Ercega poveli 2:1. Ipak, završnica je pripala domaćinu, koji je u ovom susretu odlučio ne naplatiti ulaz svojim navijačima kako bi dobio što veću podršku.

Nogometaši iz Parka mladeži bolje su otvorili susret te su zaprijetili preko Bellea, koji se vratio u momčad nakon što mu je ukinuta suspenzija, Bilića i Kvesića. Najbliži golu bio je potonji. Bilo je to u 20. minuti kada je Belle odigrao za Vidovića, ovaj za Kvesića, koji je s desetak metara gađao malo pored vratnice.

I onda, u 26. minuti trenutak koji je uvelike odredio tijek susreta. Doležal je pao u kaznenom prostoru Splita između Glumca i vratara Zagorca, a glavni sudac Ivo Krečak iz Šibenika pokazao je na bijelu točku i Splitovu stoperu pokazao izravni crveni karton. Siguran realizator najstrože kazne bio je Bačelić-Grgić.

Usprkos primljenom pogotku i igraču manje, Split je bio bolji, ali je teško dolazio do izglednih prilika. U 37. minuti opasno je pucao Kvesić, a Čović obranio. Hrvatski dragovoljac na odmor je otišao s minimalnom prednošću, a u poluvremenu je trener Splita Ivan Matić načinio dvije zamjene. Izvadio je Križanca i Kvesića, a uveo Dujmovića i Vrgoča.

U 51. minuti Split je bio vrlo blizu izjednačenju, no Bilić je bio neprecizan nakon akcije Vrgoča i Bellea. U narednom periodu nije bilo puno uzbuđenja, a onda su u kratkom roku pala čak tri pogotka.

U 70. minuti Brtan je nespretno srušio Vidovića u svom šesnaestercu i za Krečaka nije bilo dileme - novi jedanaesterac. Loptu je uzeo Bilić i pogodio za izjednačenje. Samo četiri minute kasnije Erceg je potpuno šokirao Sigećane pogodivši kroz šumu nogu domaćih braniča za 2:1.

No, radost Crvenih nije bila duga vijeka. Praktički već u sljedećem napadu Krečak je dosudio još jedan kazneni udarac, ovaj put ponovno za domaćina. S bijele točke precizan je bio Doležal.

Da muka gostiju bude još veća, pobrinuo se u 85. minuti Bačelić-Grgić. Bivši igrač Šibenika i Istre kaznio je neodlučnu obranu Crvenih pogodivši neobranjivo s ruba kaznenog prostora.

Do kraja dvoboja Split nije uspio spriječiti veliko slavlje Dragovoljaca, koji u posljednjem kolu gostuju u Osijeku. Split pak na svom travnjaku dočekuje Lokomotivu, ali će prije toga u subotu na Maksimiru navijati za Rijeku.