Rhein-Neckar Löwen 41:28 Melsungen
Melsungen

RN Löwen visokom pobjedom nad Melsungenom potvrdio broj jedan

Danijela Lemaić • srijeda, 14.05.2014.

Ove srijede započelo je 33., ujedno i pretposljednje, kolo rukometne Bundeslige. U prvom susretu RN Löwen je u svojoj SAP Areni ugostio nikad ugodni Melsungen nad kojim je morao upisati pobjedu ukoliko želi ostati na vrhu tablice. Po isteku 60. minute dvoboja u tome je i uspio.

Trenutno vodeća momčad Bundeslige RN Löwen u svojoj je SAP Areni uvjerljivo slavila nad ekipom Melsungena te tako preuzela vodeću poziciju u Bundesligi i stvorila 21 gol prednosti pred Kielom. U susretu nije nedostajalo uzbuđenja s obzirom na to da su dodijeljena čak tri crvena kartona, a igrači Michaela Rotha nisu uspjeli pružiti nikakav otpor Lavovima.

Od prve minute kreće snažno RN Löwen koji već nakon 11 minuta igre ima +5 (8:3). Na 4:8 smanjuje Phillipp Müller nakon čega Lavovi rade seriju 4-0 i ostavljaju svog protivnika na minus osam (4:12). Držali su igrači Gudmundura Gudmundssona svoje vodstvo do 25. minute kada na minus šest (12:18) smanjuje Michael Müller. Da se ne bi s tom razlikom otišlo na odmor pobrinuo se napad RN Löwena koji preko Sergeja Gorboka, Uwea Gensheimera i Patricka Groetzkija postavlja prednost od +9 (21:12) s kojom se odlazi na odmor.

Nastavak je pogotkom otvorio Andy Schmid za 22:12, da bi mu odmah s druge strane odgovorio Patri Fahlgren za 13:22. Iz minute u minutu povećavao je domaćin svoju prednost te je tako u 38. minuti imao +11 (27:16). Melsungen više nije imao prilike smanjiti zaostatak i nije mogao ići uz bok RN Löwenu stoga je konačnih +13 (41:28) u posljednjoj minuti susreta postavio Gensheimer.

RN Löwen su do nove pobjede vodili Alexander Petersson, Andy Schmid i Uwe Gensheimer svaki s po devet pogodaka, dok je čuvar mreže Niklas Landin zaustavio deset lopti. Stefan Rafn Sigurmannsson susret je od 53. minute gledao s tribina zbog crvenog kartona. Kod Melsungena najbolji je bio Michael Müller s osam zgoditaka, dok je dva manje dodao Johannes Sellin. Vratarski tandem Appelgren-Sandstörm upisao je sedam obrana. Philipp Müller od 15. minute i Daniel Kubes od 52. također su morali zauzeti svoje mjesto van klupe zbog dosuđenog crvenog kartona.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• Obrisan korisnik15.05.2014. u 09:22
    Pobjeda je inače 41:28, u naslovu i iznad tablice je krivi rezultat...