Kiel uvjerljivo slavio nad Lübbeckeom i približio se RN Löwenu u borbi za prvaka

Danijela Lemaić • ponedjeljak, 19.05.2014.

Nedjelja je bila rezervirana za novih pet susreta rukometne Bundeslige, točnije njeno 33. kolo. Uvjerljive pobjede upisali u Kiel, Flensburg, Magdeburg i Göppingen, dok su Gummersbach i Hannover podijelili bodove.

Tus N-Lübbecke - THW Kiel 21:35 (11:15)

Nakon što je RN Löwen slavio nad Melsungenom 41:28, na momcima Alfreda Gislasona bio je zadatak pobijediti Lübbecke sa što većom razlikom kako bi u zadnje kolo ušli s prednošću pred Lavovima. Upravo to je bilo važno jer ih u posljednjem kolu čeka susret s nimalo lakim Füchse Berlinom, dok RN Löwen gostuje kod nešto lakšeg protivnika, Gummersbacha. Utrka za naslov prvaka bit će neizvjesna do posljednjeg trenutka, a Kiel je u gostima kod igrača Dirka Beuchlera na kraju slavio s +14 i bodovno se izjednačio s vodećom ekipom. No, zbog gol razlike imaju sedam zgoditaka manje.

Susret obranama otvaraju Nikola Blažičko i Johan Sjöstrand, a prvi pogodak stiže s linije sedam metara s koje siguran biva Marko Vujin. Već se na samom početku gostujuća ekipa odvojila na +3 (5:2) stoga je Lübbecke krenuo u lov na priključenje. To mu nije pošlo za rukom te se na odmor otišlo pri rezultatu 15:11 za Kiel.

Nastavak susreta donosi apsolutnu dominaciju gostiju koji sa svakim napadom lagano povećavaju svoju prednost. Tako u 45. minuti imaju +9 (24:15) da bi do kraja susreta svoje protivnike zamrznuli na minus 14 (21:35).

Ramon Tauabo sa sedam golova bio je najbolji kod Lübbeckea, dok je Drago Vuković dodao njih dva. Nikola Blažičko sakupio je 15 obrana. Kod Kiela najbolji je bio Gudjon Valur Sigurdsson s devet zgoditaka, dok je vratarski tandem Sjöstrand-Palicka obranio 14 lopti.

SG Flensburg-Handewitt - HBW Balingen-Weilstetten 30:22 (16:10)

Ekipa Flensburga u pretposljednjem kolu Bundeslige ugostila je momčad sa začelja, igrače Balingena, koja se nalazi na 16. mjestu tablice. Bez prevelikih iznenađenja momci Ljubomira Vranješa osvojili su nova dva boda.

Prvih deset minuta susreta igralo se u egalu nakon čega pojačava tempo Flensburg te preko Andersa Eggerta odlazi na +5 (11:6). Nije Balingen imao prevelike šanse smanjiti zaostatak jer su domaćini igrali čvrsto i napadački te prije odlaska na odmor otišli na +7 (16:9). Da se u svlačionice otiđe pri rezultatu 16:10 pobrinuo se Manuel Liniger.

Početak drugog dijela označila je nešto ravnopravnija borba, ali Flensburg ništa ne prepušta slučaju te prebacuje u višu brzinu i susret sigurno privodi kraju. Za konačnih +8 (30:22) zabija Michael Knudsen.

Kod Flensburga najbolji je bio Lasse Svan Hansen s osam golova, dok je čuvar mreže Mattias Andersson obranio sedam lopti. U redovima Balingena najbolji strijelac bio je Manuel Liniger s devet zgoditaka, dok je vratar Nikolas Katsigiannis sakupio sedam obrana.

Frisch auf Göppingen - GWD Minden 32:28 (15:13)

U 33. kolu snage su odmjerile susjedne ekipe na tablici, momčadi Frisch auf Göppingen i Mindena. Iako su se momci Gorana Perkovca dobro držali, Göppingen je pojačao tempo i prešao u vodstvo da bi po isteku 60. minute upisao nova dva boda.

Vrlo dobro su krenule u susret obje momčadi koje su prvih 12 minuta susret držale u izjednačenom tonu. Pogodcima Aljosche Schmidta i Michaela Krausa domaćin odlazi na +2 (6:4). Nije se predao Minden te je ubrzo izjednačio na 7:7. U posljednjih deset minuta prvog dijela Göppingen malo pojačava tempo i postavlja rezultat 15:13 s kojim se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu nastavila se igra iz prvog dijela susreta te je domaćin uspješno zadržavao stečeno vodstvo. Mitar Markez pogotkom postavlja rezultat 30:26 i razlika od četiri gola zadržala se sve do isteka 60. minute kada Florian Freitag postavlja konačnih 32:28.

Tim Kneule sa sedam zgoditaka bio je najbolji igrač kod svoje momčadi, dok je vratar Primož Prošt sakupio 13 obrana. Kod Mindena najefikasniji su bili Aleksandar Svitlica i Aljoscha Schmidt s po šest golova, dok je vratarski tandem Persson-Vortmann obranio 12 lopti.

SC Magdeburg - ThSV Eisenach 35:20 (21:4)

Magdeburg je u svojoj dvorani ugostio pretposljednju ekipu tablice, momke Eisenacha koji će sljedeću sezonu igrati u rangu niže. Bez prevelikog problema Magdeburg se odvojio od gosta i nije dopustio da Eisenach pronađe put do domaće mreže. Dobar pokazatelj toga je što je na poluvremenu gostujuća ekipa uspjela zabiti samo četiri pogotka.

Momci Uwea Jungandreasa vrlo su snažno ušli u susret i već su nakon 15 minuta igre imali +8 (11:3). Vratari domaćina i velike greške u igri ostavile su Eisenach bez pogotka punih 15 minuta stoga se na odmor otišlo pri +17 za Magdeburg (21:4).

Drugi dio susreta donio je bolju igru Eisenacha koji je posložio svoj napad te uspio skinuti paučinu s Magdeburgove mreže što dobro pokazuje činjenica da su u prvih osam minuta nastavka postigli sedam golova. No, nastavio je sa sjajnom igrom i Magdeburg stoga je po posljednjem sučevu zvižduku semafor pokazao 35:20.

Robert Weber i Yves Grafenhorst svaki s po šest pogodaka predvodili su svoju ekipu do pobjede, dok su na vratima Gerrie Eijlers i Dario Quenstedt zajedno sakupili 11 obrana. Kod Eisenacha najefikasniji su bili Aivis Jurdzs i Bjarki Elisson sa šest zgoditaka svaki, dok je vratarski tandem Villadsen-Gorobtschuk obranio šest lopti.

TSV Hannover-Burgdorf - VfL Gummersbach 30:30 (16:13)

Gummersbach je nastavio sa skupljanjem bodova pred kraj rukometne Bundeslige te je u 33. kolu uspio otkinuti bod Hannoveru, trenutno osmom na tablici lige.

Dvoboj je serijom 2-0 otvorio Hannover, dok prvi pogodak za Gummersbach postiže Andreas Schröder za 2:1. Ponovno se odvaja domaćin koji nije dopustio da se gostujuća ekipa vrati u igru. U 21. minuti Vasko Ševaljević postavlja +6 (14:8). U završnici prvog dijela Gummersbach pojačava tempo te uspijeva smanjiti zaostatak na minus tri (13:16), rezultat s kojim se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu probudili su se momci Emira Kurtagića te s tri uzastopna pogotka izravnavaju rezultat na 24:24. Započela je tada velika borba i igra pogodak za pogodak koja se zadržala posljednjih deset minuta sraza stoga su se po isteku 60. minute bodovi podijelili.

Torge Johannsen bio je siguran šest puta i tako je bio najbolji strijelac svoje ekipe, dok je na vratima Nikolai Weber zaustavio 12 lopti. Kod Gummersbacha najefikasniji je bio Raul Santos s osam zgoditaka, dok je čuvar mreže Carsten Lichtlein sakupio 15 obrana.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310