Hamburg uvjerljiv kod Lemga, ali i dalje bez licence za novu sezonu

Danijela Lemaić • subota, 17.05.2014.

Ove subote odigrane su nove dvije utakmice 33. kola rukometne Bundeslige, ujedno i pretposljednjeg u ovoj sezoni. Samo dva dana nakon odbijene licence za sljedeću sezonu HSV je gostovao kod devetoplasiranog Lemga nad kojim je upisao uvjerljivu pobjedu. Balićev Wetzlar podijelio je bodove sa zadnjom ekipom tablice, momčadi Emsdettena.

TBV Lemgo - HSV Hamburg 27:35 (14:16)

Devetoplasirana momčad prvenstva u sklopu 33. kola rukometne Bundeslige na svom terenu ugostila je ekipu Hamburga. Nakon podijele bodova s Hannoverom u prošlom kolu, Hamburg je tražio novu pobjedu kako bi se vratio na pozitivan put. Nakon 60 minuta igre momci Martina Schwalba uvjerljivo su svladali svoje domaćine te su upisali nova dva boda.

HSV bez licence

Uoči susreta s Lemgom u Hamburg su stigle vrlo važne vijesti, naime, 17 klubova u najjačoj rukometnoj ligi na svijetu dobilo je licencu za sljedeću sezonu, dok HSV nakon ostavke predsjednika Andreasa Rudolpha nije mogao predati papire o financijskom stanju kluba te mu uslijed toga nije odobrena licenca. Odluka još nije konačna, a treba vidjeti koja će biti budućnost još uvijek aktualnog europskog klupskog prvaka.

U susret je dobro krenuo Hamburg koji se već na početku odvaja na +2 (2:0). Ubrzo ga sustiže Lemgo koji poravnava na 2:2 nakon čega je uslijedila igra pogodak za pogodak u kojoj su gosti često imali pogodak viška. Da se na odmor otiđe s novih +2 pobrinuli su se Stefan Schröder i Torsten Jansen koji su postavili rezultat 14:12.

U nastavku gostujuća ekipa samo je povećavala svoju prednost, naime, u 40. minuti ostavila je Lemgo na minus šest (19:25). Pokušavali su domaći momci smanjiti svoj zaostatak, ali im nije uspijevalo, dok je s druge strane Hamburg lako pronalazio put do Lemgove mreže. U posljednju minutu susreta Hamburg je ušao s +9, ali na 27:35 smanjuje Hendrik Pekeler što je ujedno bio i konačan rezultat po posljednjem sučevu zvižduku.

Kod Lemga najbolji je bio Arnoldus Haenen sa sedam golova, dok je vratarski tandem Bauer-Dresrüsse sakupio 16 obrana. U redovima Hamburga najefikasniji je bio Joan Canellas s deset zgoditaka, jedan je dodao Blaženko Lacković, dok se Domagoj Duvnjak nije upisao na listu strijelaca. Vratar Marcus Cleverly zaustavio je deset lopti.

TV Emsdetten - HSG Wetzlar 25:25 (13:14)

Posljednja momčad tablice, koja će sljedeću sezonu igrati u rangu niže, odigrala je susret s Wetzlarom. Vrlo se dobro držao Emsdetten te nakon neizvjesne bitke uspio otkinuti bod.

Od prve minute snažno kreće Lemgo koji već na početku susreta odlazi na +2 (3:1, 4:2) te stvorenu prednost drži sve do 26. minute dvoboja kada Wetzlar pogodcima Adnana Harmandića i Kristiana Bliznaca uspijeva izjednačiti na 12:12, a potom i zgoditkom Kenta Robina Tönnesena prijeći u minimalno vodstvo s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je veliku borbu za bodove u kojoj su obje momčadi pokušavale prelomiti rezultat u svoju korist, ali nisu se uspjele odvojiti. Imao je u par navrata Emsdetten +2, ali i to je ubrzo sustigao Wetzlar stoga je konačan rezultat po isteku 60. minute bio 25:25.

Ernir Arnarson sa sedam golova bio je najbolji igrač kod Emsdettena, dok je čuvar mreže Nils Babin obranio sedam lopti. Kod Wetzlara najefikasniji su bili Jens Tiedtke i Steffen Fäth svaki s po pet zgoditaka. Vratarski tandem Dahl-Wolff sakupio je šest obrana.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310