Füchse Berlin 25:26 Bergischer
Bergischer

Bergischer iznenadio Berlin, Romero još godinu dana s Lisicama

Danijela Lemaić • četvrtak, 22.05.2014.

Momčad Füchse Berlina nakon osvojenog trećeg mjesta u EHF Kupu okrenula se domaćem prvenstvu, točnije 33. i pretposljednjem kolu rukometne Bundeslige. U zanimljivoj utakmici po isteku 60. minute slavlje je upisao Bergischer i tako prvi put u posljednje četiri godine slavio nad berlinskim Lisicama iz čijih redova su stigle zanimljive vijesti po pitanju transfera.

Rukometaši Dagura Sigurdssona nakon poraza od Pick Szegeda u polufinalu EHF Kupa i minimalnog slavlja nad Constantom u borbi za treće mjesto vratili su se rukometnoj Bundesligi. U sklopu 33. kola u svojoj Max Schmeling dvorani ugostili su igrače Bergischera, trenutno 15. na tablici. Iako su upisali minimalan poraz, dobra vijest za sve navijače Berlina je da će Iker Romero provesti još jednu sezonu u dresu Lisica, iako je najavio odlazak u mirovinu nakon ove sezone.

Romero još godinu dana u Berlinu

"Direktor Hannover-Burgdorfa službeno se kod nas raspitao oko našeg igrača Sven-Sörena Christophersena, a razgovori s njime vodili su tome da ne želimo da propusti ovu dugoročnu priliku za ugovor", pojasnio je poslovođa Füchsea Bob Hanning novonastalu situaciju u kojoj je Hannover njemačkom reprezentativcu ponudio trogodišnji ugovor.

Na lijevom vanjskom tako je došlo do još jednog odlaska te je Hanning stoga otkrio: "Želimo igrati s četiri dešnjaka i odlaskom Christophersena ponovno se otvorila jedna pozicija na lijevom vanjskom. Meni je stoga uspjelo nagovoriti Ikera Romera da zaigra još godinu dana i tako našem zajedničkom putu još nije došao kraj."

Susret je jako dobro otvorio Bergischer koji već u osmoj minuti ima +2 (4:2), ali ubrzo Berlin stiže na pogodak zaostatka (4:5). Igralo se u tom tonu sve do 25. minute dvoboja kada serijom 3-0 gosti odlaze na +5 (12:7). Do odlaska na odmor uspjeli su domaći momci smanjiti zaostatak stoga se u svlačionice otišlo pri rezultatu 12:15.

U nastavku susreta držao je Bergischer stečenu prednost sve do 50. minute susreta kada Berlin prebacuje u višu brzinu te serijom zgoditaka stiže na 18:19. Započela je tada igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do novog odvajanja Bergischera koji preko Alexandera Oezlea odlazi na +3 (23:20). Zadržali su gosti tu prednost sve do 58. minute susreta, tada, naime, domaćin serijom 2-0 smanjuje na 25:26 što je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

Kod Berlina najbolji su bili Jesper Nielsen i Sven-Sören Christophersen svaki s po četiri pogotka, dok je Petr Štochl obranio pet lopti. Arnor Gunnarsson sa sedam golova bio je najbolji kod Bergischera, dok je čuvar mreže Björgvin Pall Gustavsson zaustavio šest lopti.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310