Maccabi preokretom u Milanu do finala Eurolige

Marija Pastuović • petak, 16.05.2014.

U fantastičnoj utakmici između Maccabija i CSKA pobjednik je, nakon uzbudljive završnice, odlučen u posljednjim sekundama. Iako su Moskovljani vodili gotovo cijelu utakmicu te krajem treće četvrtine imali +15, tu prednost nisu uspjeli sačuvati i Maccabi je postao prvi finalist Eurolige.

CSKA - Maccabi Tel Aviv 67:68

Prva polufinalna utakmica ovogodišnje Eurolige započela je minutom šutnje za poginule rudare u Turskoj, a završila je sjajnom završnicom u kojoj je moglo uživati oko 12 tisuća ljubitelja košarke u Milanu. Susret su bolje otvorili Rusi koji su predvođeni Sašom Kaunom poveli 10:4. Trener Maccabija David Blatt uskoro je zatražio minutu odmora nakon koje su njegovi igrači dobro reagirali i serijom 8:0 izjednačili rezultat. Prva četvrtina završila je s tri poena prednosti na strani ruske momčadi. CSKA je nastavio s dobrom igrom i poslije odigranih dvadeset minuta rezultat je bio 38:30.

Ljubitelji košarke imali su prilike vidjeti odličnu igru ruske ekipe, ali i potpuni preokret u infarktnoj završnici. Naime, dominacijom pod košem i boljom realizacijom šuta za tri poena igrači Ettorea Messine stigli su do +15 u 29. minuti susreta. Ipak, Maccabi je u posljednjoj minuti postigao pet poena, prvo je slobodna bacanja realizirao Tyrese Rice, a potom je tricu postigao Ricky Hickman. Maccabi se tako vratio na prihvatljivu razliku uoči zadnjih deset minuta. U 36. minuti Rice je položio za samo tri poena zaostatka, a uslijedila je neizvjesna i napeta završnica. 40 sekundi prije kraja koš za minus dva ubacio je Devin Smith. Imao je CSKA opet četiri razlike, ali nakon Maccabijeve minute odmora David Blu ubacio je tricu za minimalan zaostatak njegove ekipe. U preostalih 13.5 sekundi Moskovljani su imali napad koji nisu uspjeli realizirati zbog pogrešnog dodavanja, na drugoj strani koš je postigao Rice, a posljednji šut za pobjedu promašio je Sonny Weems.

"Ne znam što se dogodilo, mislim da smo prestali igrati. Teško je reći bilo što jer smo igrali jako dobro. Mi smo imali sve u rukama, ali Maccabi je išao na sve ili ništa i pobijedili su. Ovo nam je najveća greška sezone", razočaran je bio Nenad Krstić.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Blu s 15 ubačenih poena (0/2, 5/9 trica), a njegov suigrač Rice postigao je 13 poena (5/9, 0/1 trica) uz pet skokova i dvije asistencije dok je Andrija Žižić na parketu proveo tri minute bez ubačaja. Kod CSKA je najbolji bio Kaun s 14 poena (6/7), a tome je dodao deset skokova i tri asistencije.

• Obrisan korisnik17.05.2014. u 11:55
    Ma ode Teodosić zajedno sa Krstićem u Efes na "mlaćenje love" kod zemljaka Ivkovića. Odigrao je on jučer nešto (dok nije zagustilo) , ali za tu lovu nek se igra košarke u sprdačini od Efesa. Oyahon mu u facu zabija trice a Rice ga prolazi ko brzi vlak.... Njegova igra je za "All Star" utakmičice a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.05.2014. u 11:25
    CSKA se mora rijesiti Teodosica jer čovjek je indoletni luzer, obrana ga ne zanima a jos uvijek šutira ključne lopte i promašuje kao i tricu na početku napada na +5 i minutu i pol do kraja
  • Obrisan korisnik17.05.2014. u 07:30
    CSKA poslije ove utakmice može odmah krenuti u veliku rekonstrukciju. I u VTB ligi bi mogli ispasti od LKubana. Preskupi su to igrači za ovako smušenu igru. Kaun i Hrjapa jako dobri . Kad se odlučivalo lopta je kod Voroncevića i svih ostalih a Teodosića nigdje. Nije da se baš skrivao, ali...
  • Obrisan korisnik17.05.2014. u 00:19
    CSKA u svom stilu gubi dobivene tekme..steta jer mislim da bi Realu bilo vrlo gadno protiv njih,ovako Maccabi nema tu sirinu da bi priprijetio Realu...
  • Kojot_5016.05.2014. u 22:29
    Ovako luda završnica je još jedan dokaz zašto volimo košarku!