SP 2014, Skupina A, 2. kolo, 17.06.2014, 21:00 h, Estadio Castelão, Fortaleza, gledatelja: 67.000
Suci: Cuneyt Cakir, Bahattin Duran, Tarik Ongun (svi Turska)
Brazil
Brazil
0:0(0:0) Meksiko
Meksiko

Nova neuvjerljiva predstava Brazila, Meksikancima veliki bod

Josip Piršljin • utorak, 17.06.2014.

Drugo kolo po skupinama Svjetskog prvenstva otvorili su Brazil i Meksiko utakmicom bez pogodaka. Domaćin turnira je još jednom razočarao svoje navijače neuvjerljivom igrom, a Meksiko je mogao izvući i više od boda.

Bernard
46'
21
Jo
68'

Willian
84'

Javier Hernandez
74'

Marco Fabian
76'

Raul Jimenez
84'
Miguel Herrera

U skupini gdje je i Hrvatska, Brazil i Meksiko su odigrali utakmicu drugog kola uzevši po bod što će otežati nastojanja Kockastih da se plasiraju u osminu finala Svjetskog prvenstva. Meksikanci su se odlično postavili favoriziranom suparniku i imali su dobro raspoloženog vratara što im je donijelo veliki uspjeh.

Luiz Felipe Scolari je u odnosnu na prvu utakmicu u skupini napravio jednu zamjenu. Umjesto Hulka od prve je minute igrao Ramires, a Miguel Herrera nije htio ništa mijenjati nakon pobjede nad Kamerunom. Počela je ista jedanaestorica.

Brazil je, kao i u dvoboju s Hrvatskom, krenuo dosta loše i nervozno. Meksikanci su se hrabro postavili i u početnim minutama su izgledali puno bolje na terenu. Odličnu su priliku imali u 23. minuti kada je Hector Herrera uputio snažan udarac prema Juliju Cesaru, a vratar Brazila uspio je loptu nekako izbaciti van terena.

Ta je situacija možda "probudila" Brazilce koji su počeli igrati nešto bolje i počeli su ozbiljnije prijetiti suparničkim vratima. Prvu pravu priliku na utakmici za domaćine imao je Neymar kada je sjajno glavom tukao prema Ochoi, no još je bolje čuvar mreže Ajaccioa skinuo taj pokušaj.

Pred kraj poluvremena preko 67.000 gledatelja na stadionu u Fortalezi vidjelo je još po jednu dobru šansu na svakoj strani. Najprije je Vasquez pucao opasno, ali preko gola, a potom se pred Ochoom našao David Luiz. Branič Chelseaja ipak nije uspio pronaći put do mreže, Ochoa je obranio i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Carioce nisu uspjeli uspostaviti dominaciju na terenu niti početkom drugog dijela. Štoviše, Meksikanci su sve više napadali i uputili su dosta udaraca prema Cesaru koji je bio "na streljani". Tek u 70. minuti Scolarijeva je momčad ponovno zaprijetila, opet je u prilici bio Neymar, ali još jednom izvrsnom intervencijom svoju ekipu spašava Ochoa. Iskazao se u još nekoliko navrata do kraja utakmice i najzaslužniji je za bod Meksika.

• Obrisan korisnik18.06.2014. u 12:06
    da je pletikosa bio bolji, da su lopte išle u njega, da je kovač nešto drugo napravio, da se mi nismo prepali, da nas sudac nije oštetio, da su neki igrači odigrali bolje....a da napokon na jednom turniru igra pravi golman, da izbornici napokon pogode taktiku, a ne da se uče (jer to rade od... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 11:17
    Onak generalski poslije bitke... Meksiko je pokazao kako se igra s ovim Brazilcima. Glavno da smo se mi kur*ili s najboljim veznim redom na svijetu, a isti taj vezni red nije uspio uspostaviti igru protiv repke kojoj vezni red nasušno fali... Ne znam tko je jučer pričao na telki, mislim onaj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 10:32
    Ma svi što sad serete po rezultatu Meksika i Brazila, sreći i nesreći idite lagano u kurac... Pa jebemu mater ako stvarno ne možemo pobjediti i Kamerun i Meksiko zbilja nemamo šta tražiti na SP-u... Protiv Brazila smo odigrali kao da nam je Štimac i dalje izbornik, a opet taj nas je "veliki" Brazil... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 08:09
    Sad se jasno vidi da je Kovač pogriješio u prvoj utakmici što nije igrao sa defanzivnim veznim. Da je igrao Vukojević Brazil ne bi izjednačio u prvom poluvremenu jer čovjek zna napraviti faul i zaustaviti gol. Taktika s Rakitićem, Modrićem, Kovačićem i Perišiće je preofenzivna. To može proći protiv... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.06.2014. u 07:48
    Gdje su sad strucnjaci koji su lupali minuse kad sam napisao da ce Mexico izvuci bod i tako nam zakomplicirati grupu. Dobit cemo Kamerun, u zadnju utakmicu ulazimo optereceni sto nije dobro jer u tom scenariju, Kovacu moze pasti napamet da izmislja toplu vodu i postavi igrace bez isksutva. Jos ima... [više na forumu]