Nadal se suočio s Rosolom, Kyrgios spasio devet meč lopti protiv Gasqueta

Branimir Korać • četvrtak, 26.06.2014.

Pred kraj dana u Londonu počela je kiša, no većina mečeva u muškoj i ženskoj konkurenciji je privedena kraju. Zanimljiv dvoboj odigrali su Rafael Nadal i Lukaš Rosol, a u najdramatičnijim susretima dana slavili su Jo-Wilfried Tsonga i Nick Kyrgios...

Milos Raonic rutinski je odradio posao protiv Jacka Socka. Igrač pod vodstvom Ivana Ljubičića odlično je servirao i tako Socku nije dao šansu na reternu dok je sam u svakom setu napravio po jedan break. 13 aseva i 40 winnera bilo je dovoljno za protivnika koji nije imao nijednu break loptu, ali bez obzira na glatku pobjedu Raonic nije bio sretan.

"Možda će zvučati grubo, ali baš se ne obazirem previše na ovu pobjedu. Želim igrati puno bolje nego što sam igrao dosad i u ovom meču. U prva dva seta rano sam dolazio do breaka što mi je olakšalo posao dok sam na svojem servisu bio bez problema. Moj cilj je jasan, a to je igrati iz dana u dan sve bolje i svaki lošiji nastup je korak unazad."

Koliko i kako je Rafael Nadal proslavljao na terenu neke poene, pokazuje koliko se neugodno osjećao protiv Lukaša Rosola. Čeh ga je izbacio prije dvije godine u drugom kolu Wimbledonu, imao je set i break prednosti, no onda je Nadal proradio. U Rosolovoj igri se sve više očitovala nervoza što je Nadal znao iskoristiti i doći do pobjede u četiri seta.

"Svaki meč u Wimbledonu je nevjerojatno težak, posebno kada igrate protiv igrača koji odluči baš svaki udarac odigrati iz sve snage, servis, forhend, bekhend... Kada se to dogodi, ako protivnik ima dan, gotovi ste", govorio je Nadal. Srećom po njega, Rosola nije inspiracija držala cijelim tijekom meča.

Stan Wawrinka bio je na iskušenju protiv Yen-Hsuna Lua koji ga je odveo u četiri seta. Lu je igrao vrlo dobar meč, Wawrinka je imao dosta pogrešaka i tako omogućio Luu duži ostanak u meču. Nije bio nezadovoljan svojom igrom.

"Trava je vrlo teška podloga. Posebno s mojom igrom vrlo teško je prebaciti se sa zemlje na travu. Iako još nije idealno, ove godine sam više trenirao na travi i to se osjeti. Imam gotovo tri tjedna rada na ovoj podlozi i stvarno sam samouvjeren u svoj nastup."

Roger Federer u tri seta svladao je Luksemburžanina Gillesa Müllera. Meč je nakratko bio prekinut zbog kiše, navučen je krov nad centralni teren, no to nije poremetilo Federera koji je očekivano slavio. Čak 25 aseva i 91 posto osvojenih poena nakon prvog servisa impresivan je učinak za Švicarca.

22. nositelj Philipp Kohlschreiber poražen je od Simonea Bolellija i tako razočaran napušta London. Kohlschreiber je pao u pet setova u susretu u kojem se vratio iz minusa 2-1 u setovima i zatim u samom finišu odlučujućeg dijela izgubio servis i otišao u poraz. Još razočaraniji je Richard Gasquet koji je propustio 2-0 u setovima i devet meč lopti u petom setu protiv Nicka Kyrgiosa i ubilježio neočekivani poraz. 19-godišnji Kyrgios je u meču života došao do najvećeg rezultata u karijeri.

Nikakvih problema nije bilo za Keija Nishikorija koji je lakoćom svladao Denisa Kudlu. Nishikori je ispustio samo šest gemova u susretu u kojem Kudla nije imao baš nikakve šanse. U maratonskom meču Gael Monfils nije uspio svladati Jana Veselyja. Čeh je unatoč tome što je ispustio prednost 2-0 u setovima kroz tie-breakove, uspio dobiti peti set i eliminirati francuskog igrača.

Jo-Wilfried Tsonga napokon je dovršio meč protiv Sama Querreya. Uspio je odnijeti pobjedu s 14:12 u petom setu nakon što je meč prekinut zbog mraka dan ranije kod 9:9. 37 aseva i 97 winnera impresivan su učinak, no treba uzeti i broj odigranih gemova. 32 asa ubacio je John Isner koji je u tri tijesna seta svladao Jarkka Nieminena.

Kod tenisačica Serena Williams odradila je trening protiv Chanelle Scheepers i izgubila samo dva gema. Tek devet osvojenih poena Scheepers na reternu i samo sedam neprisiljenih pogrešaka Williams pokazuje o kakvom je meču bilo riječi. Južnoafrikanka je očekivano bila neravnopravan protivnik.

Iznenadila je Kazahstanka Zarina Diyas koja je u tri seta bila bolja od Carle Suarez Navarro dok su očekivane pobjede upisale Angelique Kerber, Maria Šarapova i Ana Ivanović.

Wimbledon, tenisači, drugo kolo:
Simone Bolelli (Italija) - Philipp Kohlschreiber (Njemačka, 22) 4:6, 6:4, 6:3, 2:6, 7:5
Mihail Kukuškin (Kazahstan) - Frank Dancevic (Kanada) 6:3, 6:3, 6:2
Nick Kyrgios (Australija) - Richard Gasquet (Francuska, 13) 3:6, 6:7(4), 6:4, 7:5, 10:8
Lukasz Kubot (Poljska) - Dušan Lajović (Srbija) 6:7(4), 7:6(4), 6:3, 7:6(3)
Kei Nishikori (Japan, 10) - Denis Kudla (SAD) 6:3, 6:2, 6:1
Milos Raonic (Kanada, 8) - Jack Sock (SAD) 6:3, 6:4, 6:4
Jan Vesely (Češka) - Gael Monfils (Francuska, 24) 7:6(3), 6:3, 6:7(1), 6:7(3), 6:4
Rafael Nadal (Španjolska, 2) - Lukaš Rosol (Češka) 4:6, 7:6(6), 6:4, 6:4
Tommy Robredo (Španjolska, 23) - Adrian Mannarino (Francuska) 6:4, 6:1, 7:6(5)
Stan Wawrinka (Švicarska, 5) - Yen-Hsun Lu (Kineski Tajpeh) 7:6(6), 6:3, 3:6, 7:5
Denis Istomin (Uzbekistan) - Julian Reister (Njemačka) 7:6(7), 6:4, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francuska, 13) - Sam Querrey (SAD) 4:6, 7:6(2), 6:7(4), 6:3, 14:12
John Isner (SAD, 9) - Jarkko Nieminen (Finska) 7:6(17), 7:6(3), 7:5
Roger Federer (Švicarska, 4) - Gilles Müller (Luksemburg, 4) 6:3, 7:5, 6:3

Wimbledon, tenisačice, drugo kolo:
Alize Cornet (Francuska, 25) - Petra Cetkovska (Češka) 6:4, 5:7, 6:3
Serena Williams (SAD, 1) - Chanelle Scheepers (Južna Afrika) 6:1, 6:1
Zarina Diyas (Kazahstan) - Carla Suarez Navarro (Španjolska, 15) 7:6(12), 5:7, 6:2
Jaroslava Švedova (Kazahstan) - Kaia Kanepi (Estonija) 6:3, 6:7(4), 6:2
Ana Ivanović (Srbija, 11) - Jie Zheng (Kina) 6:4, 6:0
Sabine Lisicki (Njemačka, 19) - Karolina Pliškova (Češka) 6:3, 7:5
Kirsten Flipkens (Belgija, 24) - Lourdes Dominguez Lino (Španjolska) 6:2, 6:1
Andrea Petkovic (Njemačka, 20) - Irina Begu (Rumunjska) 6:4, 3:6, 6:1
Alison Riske (SAD) - Camila Giorgi (Italija) 7:5, 6:2
Angelique Kerber (Njemačka, 9) - Heather Watson (Velika Britanija) 6:2, 5:7, 6:1
Eugenie Bouchard (Kanada, 13) - Silvia Soler Espinosa (Španjolska) 7:5, 6:1
Madison Keys (SAD) - Klara Koukalova (Češka, 31) 7:5, 6:7(3), 6:2
Maria Šarapova (Rusija, 5) - Timea Bacsinszky (Švicarska) 6:2, 6:1