Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 15.07.2014., Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Anthony Taylor (Engleska), Stuart Burt (Engleska), John Brooks (Engleska)
Dinamo
Dinamo
El Arbi Hillel Soudani 58'
Domagoj Antolić 69'
2:0(0:0) Žalgiris Vilnius

Branimir Korać • utorak, 15.07.2014.

Prva utakmica drugog pretkola Lige prvaka između Dinama i Žalgirisa bila je kakva se i očekivala. Zatvoreni gosti nisu posebno prijetili, Dinamo je bio dosta bolji i zasluženo je slavio...

Linas Pilibaitis
66'
16
Paulius Janušauskas
66'
20
Vaidas Šilenas
85'
Marek Zub

Konačnih 2:0 izboreno je zahvaljujući dobroj i agresivnijoj igri u drugom poluvremenu kada je Žalgiris počeo padati sa snagom, a Dinamo to znao iskoristiti. Litavci su odolijevali u prvih 45 minuta, ali u nastavku susreta priča je bila potpuno drugačija. Predvođen dobim Hilalom Soudanijem, Dinamo je na kraju stigao do očekivane pobjede.

Prvo poluvrijeme susreta u Maksimiru bilo je za što brži zaborav što se tiče Modrih. Dinamo je igrao loše, nije stvorio nijednu ozbiljniju prijetnju gostujućim vratima i Žalgiris je puno zadovoljniji otišao na odmor.

Sve ono što smo vidjeli već toliko puta i što nimalo ne odlikuje moderan i atraktivan nogomet kakav Dinamo želi igrati, vidjeli smo u tih 45 minuta. Beskonačna vraćanja lopte stoperima, dolazak do 25-30 metara od protivničkog gola i onda totalna bezidejnost i što je najvažnije, vrlo spor protok lopte.

Žalgiris je disciplinirano stajao u obrani, branio se i nije dopuštao Modrima da se približe golu. Čim bi Dinamo došao na 25-30 metara, gosti bi agresivnije izašli prema igraču i lopti i prekinuli napad.

Izuzev solidnog udarca Ademija s 20-ak metara te dva slaba pokušaja Brozovića, Dinamo nije zaprijetio Vitkauskasu. Litavski vratar praktički nijednom nije morao intervenirati i bilo je jasno da se dosta toga mora mijenjati uoči nastavka. Najveće uzbuđenje na stadionu nastalo je u 32. minuti kada je Brozović napucao u ruku Kerlu, no kazneni udarac nije sviran.

Nakon vrlo slabog prvog poluvremena, već na početku drugog dijela bili su vidljivi pomaci. Agresivniji Dinamo pokušao je igrati brže, konkretnije i okomitije i već je situacija na travnjaku bila ugodnija.

Prvo je u 53. minuti nakon brze akcije Paulo Machado lijepo pronašao Soudanija koji ipak ne pogađa suprotni kut, no pet minuta kasnije Vitkauskas mora po loptu u mrežu.

Soudani je povukao i dovršio akciju, proigrao je u 16 metara Duju Čopa koji mu vraća petom, a Alžirac iz trka pogađa donji kut gola litavskog prvaka.

Najagilni Dinamov pojedinac u ovom susretu bio je Soudani koji je mogao i trebao postići pogodak i u 64. minuti. Brozović ga je odlično proigrao, ovaj je bio brži od Kerle, pucao s 15 metara, ali malo neprecizno.

Ali nije se dugo čekalo na drugi pogodak. U 69. minuti sijevnuo je još jedan brzi napad Modrih, Žalgiris je napokon ostavio više prostora i Machado je krasno uočio na drugoj strani samog Antolića koji snažno i precizno pogađa prvi kut za 2:0.

U posljednjih 20 minuta Dinamo je kontrolirao igru, pokušavao doći i do trećeg pogotka, ali Litavci su preživjeli i odnijeli u Vilnius poraz od dva razlike iako je Pjaca u finišu opasno testirao Vitkauskasa.

Bio je to susret s dva lica Dinama, loše u prvom poluvremenu i dobro u drugom što je bilo dovoljno za slavlje. Prema viđenom, Modri ipak ne bi trebali imati problema niti u Litvi.

• Obrisan korisnik16.07.2014. u 12:07
    obrana, to je ono što mi smrducka. protiv rijeke očaj i šimunić i sigali, a ovdje bez pravog izazova, ali stigli su pogriješiti. sigali kod one greške pa uklizavanja u prazno, mogao je lik ili pobjeći i ne znam zašto je padao ili ga je mogao dirati sigali pa bi bilo možda i crvenog jer ovaj bi sam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.07.2014. u 11:22
    Što reći, Soudani je malo čalabrcnuo i evo golova...Premda, izgleda kao da su neki drugi igrači postili Ramazan, a ne on. Šimunić dominantan, Ademi sjajan, Soudani sve rečeno, Lucho je samo brz i to je sve, Brozović korektan premda je malo brljao, Antolić sasvim pristojan, Pinto odličan, a što se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.07.2014. u 10:20