Večer bez iznenađenja, favoriti potvrdili svoje prolaske

Davor Mikulić • srijeda, 23.07.2014.

Uzvratne utakmice drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka nisu niti jednom favoritu donijele probleme pa je sve prošlo bez ikakvih iznenađenja. Među strijelcima se našao i jedan hrvatski nogometaš, Marko Radas...

Nakon domaće pobjede Sheriff je u Crnu Goru doputovao kako bi obranio svoju prednost, no već na samom početku otklonjene su sve dvojbe.

U 5. minuti susreta Benson je zabio za vodstvo gostiju, a do odlaska na odmor rezultat je povisio Henrique. Samo deset minuta igre u nastavku bilo je dovoljno za još jedan pogodak Moldavske momčadi. Za velikih 0:3 i ukupnu pobjedu 0:5 zabio je Ismail Isa. Goran Vujović zbog crvenog kartona je napustio teren već u 10. minuti, što je dodatno olakšalo posao gostujućoj momčadi.

Puno bolji otpor pružili su amateri iz Luksemburga protiv Ludogoreca nego što je slučaj bio prošlog tjedna. Nakon što u prvom dijelu utakmice nije bilo pogodaka, Roman Bezjak doveo je svoju momčad u vodstvo u 51. minuti.

Domaća je momčad uspjela pogotkom se oprostiti od ovogodišnjeg nastupa u Europskim natjecanjima nakon što je mrežu Stojanova devet minuta prije kraja pogodio Turpov.

Sedam pogodaka iz prve utakmice bilo je više nego dovoljno, pa u susretu Levadije i praške Sparte nije bilo nikakvih dvojbi. Česi su nakon prvog dijela utakmice imali vodstvo do kojeg su došli preko Mareceka u 38. minuti.

Ipak, za estonsku momčad u 68. minuti susreta precizan je bio Teever, što se kasnije pokazalo i konačnim rezultatom.

Karabakh je s Malte donio minimalnu prednost, ali je zato na svom terenu do vrha napunio mrežu Vallette. Reynaldo je već u 15. minuti pogodio za 1:0, a pet minuta kasnije iz igre je isključen gostujući igrač Caruana.

Do kraja su se u uvjerljivoj pobjedi među strijelce upisivali Chumbinho, Dias i George, a gosti su u 84. minuti ostali i bez drugog igrača kada je Fenech u periodu od samo tri minute dobio dva žuta kartona.

Izraelski prvak Maccabi iz Tel Aviva također je iz prve utakmice imao minimalnu prednost, a Santa Coloma u uzvratu nije imala nikakvih šansi.

Sve dvojbe, ukoliko ih je i bilo, otklonjene su u nastavku utakmice. Vodstvo je prvo donio Zahavi u 62. minuti s bijele točke, a pobjedu i prolazak dalje potvrdio je Ben Haim u posljednjoj minuti. Crveni karton kod Maccabija, odnosno drugi žuti, zaradio je Badash nakon samo trinaest minuta provedenih na terenu. Kod gostiju je samo dvije minute kasnije isto je napravio Mercade.

Još jedna momčad koja je iz prve utakmice imala minimalnu prednost bio je Slovan iz Bratislave. Slovaci su na gostovanju u Walesu došli do lagane pobjede 0:2 i prošli nakon što TNS u dvije utakmice, možda i očekivano, nije postigao niti jedan pogodak.

Mreže su mirovale sve do 74. minute kada je Marko Milinković prvi put zabio. Drugi puta strijelac je bio minutu prije isteka regularnog dijela utakmice.

Beogradski Partizan nakon prvih 45 minuta utakmice na Farskim Otocima rezultatski je zaostajao, ali u nastavku je s tri pogotka potvrdio svoj prolazak.

Za Torshawn je u 35. minuti precizan bio Warmund, a poravnanje je donio Ninković nakon samo četiri minute igre u nastavku. Do preokreta je Partizan došao preko Lazovića, asistenta za prvi pogodak, a utakmicu je u prvoj minuti sudačke nadoknade zaključio Grbić. Na kraju zasluženi prolazak Partizana s ukupnih 6:1.

Skenderbeu je imao pravo nadati se prolasku nakon remija u Bjelorusiji, ali od sredine prvog poluvremena rezultat nije bio na njihovoj strani i nakon pogotka Olehnoviča igrala im je samo pobjeda.

Za albansku momčad izjednačio je Marko Radas u 67. minuti i od toga više nisu mogli učiniti. Bate Borisov je održao rezultat i izborio nove europske utakmice.

Pomalo i iznenađujući remi Debrecena u Sjevernoj Irskoj proteklog tjedna nije poljuljao samopouzdanje pa je na domaćem terenu došao do lagane i sasvim zaslužene pobjede protiv Cliftonvillea.

Početni rezultat nije se mijenjao do 55. minute kada je Rene Mihelič doveo Mađare do prednosti. Minutu ranije gostima isključen je McGovern, a pobjedu je potvrdio Sidibe u 79. minuti.

Celtic je na svom Celtic Parku dočekao islandski Reykjavik i na samom početku riješio pitanje svog prolaska.

Na odmor se otišlo s tri pogotka prednosti, a u strijelce se dva puta upisivao van Dijk, u 13. i 20., te Pukki u 27. minuti.

U 71. minuti finski je nogometaš postigao svoj drugi pogodak za ukupnih 5:0 škotskog prvaka.