Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 22.07.2014, 20:15 h, Vilnius
Suci: Artjom Kučin (Kazahstan), Sergej Vasjutin (Kazahstan), Anatoli Hodin (Kazahstan)
Josip Šimunić 49'
Dinamo

Dinamo slavio i u Vilniusu te se može okrenuti prema susretima s Aalborgom

Branimir Korać • utorak, 22.07.2014.

Žalgiris očekivano nije bio ozbiljna prepreka za Modre. Dinamo je slavio u oba susreta i to s identičnih 2:0 te se lakoćom plasirao u treće pretkolo Lige prvaka gdje ga Očekuje Aalborg...

Arturas Žulpa
65'
16
Paulius Janušauskas
76'
20
Vaidas Šilenas
78'
Marek Zub
16
(do 56')
15
(do 46')
Zoran Mamić

Niti u uzvratu Žalgiris nije potvrdio priče kako je bio najteži mogući protivnik Modrima u drugom pretkolu Lige prvaka. Od Litavaca u dvije utakmice nije viđeno gotovo ništa dok je Dinamo pokazao i u Litvi kako izgleda sve bolje i na tragu je pravoj formi.

Dinamo je u Vilnius doputovao kao favorit i za drugu pobjedu. Od početka susreta Modri su bili opasniji protivnik, imali više prilika, međutim na pogodak su čekali sve do početka drugog poluvremena.

Žalgiris je bio skroman i nije u utakmicu ušao onako otvoreno i napadački kao što je najavljeno. Marek Zub postavio je tek za nijansu otvoreniju igru, međutim i dalje Dinamo nije bio u problemima.

Dejan Radonjić imao je dvije odlične prilike u prvom poluvremenu, oba puta na asistenciju vrlo dobrog Paula Machada, no u oba slučaja Radonjić je loše reagirao.

Pokušavao je i Pjaca, Brozović je bio aktivan, Ademi je bio u jednoj odličnoj prilici i kada nije uspio u prvih 45 minuta postići pogodak, Dinamo je to na pravio u kratkom roku u drugom dijelu.

Zoran Mamić na poluvremenu izvadio je igru Radonjića i uveo Soudanija koji nakon manje od minute u igri postiže pogodak. Brza i kvalitetna akcija, praktički sve od prve, Pjaca je dao loptu utrčalom Alžircu koji iskosa iz prve prebacuje Vitkauskasa i pogađa suprotni kut.

Nisu se Modri zadovoljili samo s ovim pogotkom, nastavili su ići prema naprijed i u 49. minuti stigli su do drugog pogotka. Pjaca je pobjegao domaćoj obrani i pokušao prebaciti Vitkauskasa, ovaj je ipak uspio odbiti loptu u korner. Iz kornera je sjajno ubacio Antolić, Šimunić je bio odlično postavljen i glavom poslao loptu u mrežu.

U nastavku drugog dijela Dinamo je bez ikakvih problema održavao prednost i bilo je samo pitanje s kolikim porazom će Žalgiris završiti utakmicu.

Vrlo brzo Mamić je povukao sve izmjene, uveo je i Goncala i Ćorića, ali nije to pomoglo Žalgirisu, Litavci su se vrlo rijetko približavali golu Dinama, a i kada bi došli nadomak 16 metara, obrana Modrić na čelu s Eduardom lakoćom je rješavala probleme.

U 82. minuti Dinamo je trebao doći i do trećeg gola, odlično je prošao Antolić, u sredini još bolje pronašao natrčalog Ćorića, međutim njegov dobar udarac zaustavlja vratnica. Pet minuta kasnije Soudani je pucao glavom s peterca, ali Vitkauskas jedva brani.

Do kraja susreta Dinamo je rutinski zadržao tih 2:0 i osigurao nastup u trećem pretkolu Lige prvaka.

• Obrisan korisnik23.07.2014. u 11:16
    ibanez je najveći problem i ako se tu ne pojačamo lova za sve ostale igrače je bačen novac jer za osvojiti HNL nisu potrebni
  • Obrisan korisnik23.07.2014. u 09:47
    rutinski prolaz, al ne čini mi se da je dinamo neš napredovao ili da je bolji no prošle sezone. da su dobili žalgiris 5-0, i da dance izbace sa po 2-0 u obje tekme, mogli bi reći da su napredovali, ovak je to bilo u rangu prošlogodišnjih izdanja.. kad dođe ozbiljan protivnik, onda se vide sve mane... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.07.2014. u 22:47
    Drago mi je da je sve prošlo rutinski. Svaka čast igračima. Mogli smo ih nakantat ali nema veze. Mali Ćorić me oduševio, igra kao da mu je 25. Nisam uopće mislio da će biti u rosteru za ovu sezonu. Dobili smo još jednog kvalitetnog igrača.
  • Obrisan korisnik22.07.2014. u 22:14
    radonjić će tek pokazati koliki je panj ili nije, jer ako je tko bio loš onda je to klasično već ibanez kojeg je presmiješno gledati kako se postavlja i igra, žalost.
  • Obrisan korisnik22.07.2014. u 22:13