Remi Zrinjskog i Maribora, Sparta "sedmicom" riješila pitanje prolaza

Ante Zovko • utorak, 15.07.2014.

Četiri prva susreta drugog pretkola Lige prvaka završena su bez pogodaka. Najuvjerljivije pobjede ostvarile su praška Sparta i Partizan, koji manje-više bezbrižno dočekuju uzvratne dvoboje. Bjeloruski BATE Borisov podbacio je na domaćem terenu, a Celtic je ostvario minimalno slavlje na Islandu.

Zrinjski, prvak Bosne i Hercegovine, remizirao je s Mariborom 0:0 u Mostaru odigravši posljednje minute bez Muminovića koji je kažnjen javnom opomenom zbog simuliranja. Branko Karačić od deset je novih igrača pristiglih tijekom ljeta od prve minute koristio samo jednog, Kataneca. Durak i Kordić ušli su kasnije kao zamjene.

Danko Lazović s dva je pogotka bio junak pobjede 3:0 srbijanskog viceprvaka Partizana protiv Torshavna koja mu jamči komotan uzvrat na Farskim Otocima i vjerojatni prolaz. Lazović je, osim što je postigao po gol u svakom poluvremenu, i asistirao Škuletiću, koji se tako iskupio za ranije promašaje.

Sparta Prag može se smatrati sudionikom trećeg pretkola nakon što je pregazila estonsku Levadiju uz čak pet pogodaka kapetana Lafate. Jedan je dodao Prikryl pet minuta nakon što je ušao u igru u završnici susreta, a Tipuric je zabio autogol za 4:0.

Desni bek Erik Čikoš donio je udarcem s ruba šesnaesterca na početku drugog poluvremena minimalnu pobjedu bratislavskom Slovanu protiv New Saintsa iz Walesa.

Azerbajdžanski Qarabag propustio je uvjerljiviju pobjedu kod malteške Vallette. Chumbinho je donio pobjedu gostima pogotkom iz slobodnog udarca, a Richard Almeida propustio je u 85. minuti realizirati jedanaesterac za udvostručenje vodstva nakon što je isključen domaći igrač Camilleri.

Maccabi Tel Aviv okrunio je dominaciju kod andorske Santa Colome pogotkom Rade Price u 64. minuti.

BATE Borisov sigurno se nije nadao tek remiju bez pogodaka s albanskim Skënderbeuom na početku lova na treći nastup u skupini Lige prvaka u četiri sezone. Gosti su se borili svim sredstvima, čemu svjedoči podatak o njihovih pet žutih kartona. Domaći su imali dva.

Menadžer Ronny Deila debitirao je na Celticovoj klupi u Reykyaviku protiv istoimenog domaćina pobjedom 1:0 zahvaljujući pogotku debitanta Calluma McGregora sedam minuta prije isteka 90. minute. Škoti su prije toga triput pogodili okvir vrata. Potvrdu prolaska u treće pretkolo škotski će prvak tražiti u Edinburghu, na stadionu Murrayfield, jer će se njegov Celtic Park koristiti za Igre Commonwealtha.

• Mithrandir16.07.2014. u 12:17
    Svi favoriti osim Sparte Prag su počeli tromo i teških nogu. Sve nešto 0:0, 1:0. Celtic, Slovan, Qarabag samo 1:0 protiv amatera. Debrecen i Bate Borisov samo 0:0.