MAXtv Prva liga, 1. kolo, 19.07.2014, 21:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Siniša Premužaj (Varaždin), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Mario Katušić • subota, 19.07.2014.

Ekipa Osijeka neće po dobrome pamtiti prvo kolo nove sezone. Unatoč dobroj igri i borbenosti, Osječani nisu našli rješenje za opasne kontranapade Lokomotive, koja ih je šokirala s četiri pogotka u mreži i odlazi kući sa sigurna tri boda na kontu.

Po vrlo sparnom vremenu u Osijeku, prvo kolo nove sezone odigrali su Osijek i Lokomotiva. Gostujuća ekipa je nakon samo četiri minute šokirala oko 3000 okupljenih gledatelja. Odigrali su brzu akciju, lopta je na lijevoj strani došla do slobodnog Marka Pajača koji odigrava u kazneni prostor, gdje Domagoj Pavičić neometano pogađa s desetak metara udaljenosti.

Nakon desetak minuta šoka, Osijek se uspio probuditi i dva puta ozbiljno zaprijetiti. Prvo je u 15. minuti pokušao Mile Škorić, a njegov udarac iz daljine sjajno brani Zelenika, a dvije minute kasnije slično pokušava i Josip Mišić, ali reprezentativni vratar je siguran.

Novu priliku Osijek ima u 26. minuti, kad Bralić pokušava nakon kornera, no bez opasnosti. Nakon toga se igra primirila, a Lokomotivine kontre postale su sve opasnije i na taj način su gosti u 38. minuti i došli do povećanja vodstva. Nakon brze akcije lijepo su odigrali do Pajača na lijevu stranu, koji šutira iz prve, a se, umjesto obrane nogom, odlučuje reagirati rukom te kasnim a lopta završava u mreži.

Tako šokirani domaćini mogli su do kraja prvog dijela primiti još jedan pogodak. Prvo je u 41. minuti Pajač ponovno prošao danas slabog Špehara, njegov ubačaj prolazi Mikuliću kroz noge, no Budimir na drugoj vratnici kasni. Isti igrač pokušao je u 44. minuti, no ovog puta je vratar Osijeka siguran. Do odmora je još pokušao Mišić, ali preko vrata.

Za Osijek je drugo poluvrijeme startao Baraban, koji je već u prvom napadu sjajno šutirao, ali Zelenika dokazuje da je ovo njegova noć. Napadi upornih domaćina nastavili su se, a iduća sjajna prilika došla je u 53. minuti, no Mišićev udarac ide malo pokraj gola, a isti igrač pokušava i u 59. minuti, da bi Zelenika bio još jednom sjajan.

Ipak, u 62. minuti Osijek je smanjio. Baraban je ubacio s desne strane, a Josip Barišić glavom pogodio. Pritisak se nastavio odmah, ali samo tri minute kasnije je 1:3. Špehar je opet loše reagirao protiv Pajača, ovaj je ubacio, a Budimir na drugoj vratnici neometano gađa za povećanje prednosti.

Osijek se mogao vratiti u susret u 70. minuti, no nakon povratne lopte Josipa Barišića, Šorša promašuje nemoguće, odnosno prazna vrata. U 77. minuti prvo pokušava Kurtović iz daljine, no preko gola, a malo je nedostajalo i Mišiću, koji je odmah nakon toga pokušao iznenaditi neopreznog Zeleniku. Dvije minute kasnije, nakon kornera pokušava Jonjić, no Zelenika je ponovno odlično postavljen.

U 83. minuti je, zbog neopreznog starta, pocrvenio Slavko Bralić i to je bilo kraj nada za Osijek, koji je dvije minute prije kraja dokrajčio Budimir, svojim drugim pogotkom.

Ovakav početak sezone je težak udarac na ambicije Osijeka, koji se nadao mirnoj sezoni, a Lokomotiva je dokazala da, unatoč odlasku nekoliko važnih igrača, još uvijek igra efikasan nogomet uz ubojite kontre.

• Obrisan korisnik20.07.2014. u 16:59
    Zašto se žestite Osječani i sad pišete protiv vrhunskog trenera.Pa sjetite se rezultata sa kraja prošle sezone,ta je Lokomotiva izgubila od Osijeka u Zagrebu,a i ove će godine ako bude trebalo da sile osovine ostanu na okupu.Bolje je ići na Copacabanu ili na tvrdjavu nego li na utakmice HNL.
  • sportoz20.07.2014. u 14:55
    Bravo momci! U prvih 90 minuta sezone uspjeli ste mi ubiti svaku želju za dolaskom na utakmice. Mislim da ću novce predviđene za utakmice investirati u sladoled. Jedna tekma - tri kile sladoleda cca. Užitak će biti mnogostruko veći nego vas gledati. I, kako je kolega twitrry23 napisao, istupite... [više na forumu]
    sportoz
  • Obrisan korisnik20.07.2014. u 14:07
    Mislim da je Musa asistirao za prvi, ali nisam siguran, treba provjeriti..
  • Obrisan korisnik20.07.2014. u 13:49
    Dovoljno govori statistika na kraju utakmice - Osijek 13 udaraca - 1 gol, Lokomotiva 5 udaraca - 4 gola. Eto to je ključ svega, munjevite kontre i to je to. Nemam previše zamjerki na ofenzivnu igru, trudili su se, ali očito trebaju poraditi na zatvaranju prostora kod protuudara. Nema veze, sezona... [više na forumu]