Mate Delić i Ante Pavić bez drugog kola u Umagu, obojica poraženi u tri seta

Branimir Korać • utorak, 22.07.2014.

Mate Delić i Ante Pavić nisu uspjeli proći prve protivnike na ATP turniru u Umagu. Obojica su imali težak posao, protivnici su bili igrači koji najviše vole igrati upravo na zemljanoj podlozi...

Prvi je u akciji bio Mate Delić koji je igrao protiv vrlo dobrog Urugvajca Pabla Cuevasa. Cuevas igra sve bolje i sve je bliže onim svojim najboljim izdanjima, a to je potvrdio i u Bastadu gdje je osvojio turnir.

U Umagu je morao igrati kvalifikacije, bez problema je svladao sva tri protivnika, a zatim je bio bolji i od Delića.

Delić je jako dobro otvorio meč i uzeo prvi set sa 6:4, međutim nije uspio zadržati tu razinu igre i u nastavku meča.

U drugom setu sve do završnice nije dopustio Cuevasu da mu se približi na servisu, doduše nije niti Delić imao nekih prilika, no Urugvajac je uspio na servisu Delića za ostanak u meču doći do 15:40 i realizirati prvu set loptu.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Delić sredinom seta stigao do breaka, ali nije ga uspio potvrditi iako je imao 40:15 u narednom gemu, Cuevas se vratio i zatim kod 5:4 realizirao drugu meč loptu na servisu hrvatskog tenisača.

U treći set otišao je i dvoboj Horacija Zeballosa i Ante Pavića, također nepovoljno po drugog hrvatskog igrača.

Pavić je ubacio 18 as servisa, ali na servisu Zeballosa, čim bi se ušlo u dugačke izmjene, bio je u problemima i Argentinac je iskusno, "zemljaški", to koristio.

Prvi set uzeo je Zeballos da bi u drugom Pavić uspio odgovoriti sa 7:2 u tie-breaku, međutim treći set bio je potpuno na strani Argentinca. Odmah je pobjegao na 5:0, dvaput uzeo Paviću servis i više nije bilo povratka. Hrvatski igrač u cijelom meču nije imao nijednu break loptu i Argentinac je zasluženo prošao dalje.

ATP Umag, prvo kolo:
Pablo Cuevas (Urugvaj, Q) - Mate Delić (Hrvatska, WC) 4:6, 6:4, 6:4
Horacio Zeballos (Argentina, Q) - Ante Pavić (Hrvatska, WC) 6:4, 6:7(2), 6:1

• Obrisan korisnik23.07.2014. u 20:37
    Delić ima onaj balkanski luzerski mentalitet i zbog toga će propasti u tenisu isto kao i mnogi naši sportaši i sportašice koji se odjednom izgube!
  • Obrisan korisnik22.07.2014. u 21:22
    Anti zemlja najmanje pase tako da je pruzio odlican otpor dok Mate je sam kriv za poraz