MAXtv Prva liga, 3. kolo, 03.08.2014, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Perica (Šibenik), Dejan Berger, Ante Vučemilović (Osijek)

Ante Zovko • nedjelja, 03.08.2014.

Mijo Caktaš i Anton Maglica donijeli su Hajduku pobjedu 2:0 protiv Slaven Belupa u trećem kolu MAXtv Prve lige. Splićani su time zaustavili niz loših rezultata i uhvatili samopouzdanje uoči uzvratnog ogleda trećeg pretkola Europske lige protiv Šahtera u četvrtak.

U redove Hajduka vratilo se nekoliko donedavno ozlijeđenih igrača poput Maglice, Milića, Sušića i Vršajevića te će Igor Tudor imati više opcija za sastav na raspolaganju.

Hajduk je sve dvojbe mogao riješiti u prvom poluvremenu da je bilo više koncentracije pri realizaciji. Slaven je pokušao osvojiti barem bod te nije dočekao svoje prilike iz protunapada. Jedine značajnije prijetnje potpisao je Ozobić, no to nije bilo dovoljno za više od novog poraza na Poljudu.

Hajduk je dobrom predstavom raširio optimizam uoči ogleda s Kazahstancima u četvrtak, kada će trebati zabiti najmanje dva gola kako bi se poništio poraz 2:4 u Karagandiju.

Kao što se i očekivalo, Slaven Belupo se postavio jako oprezno i prije svega pokušavao sačuvati mrežu netaknutom. Bilo je to teško izvesti na početku jer je Hajduk krenuo silovito i Gotal je odmah na startu promašio loptu kad mu je Maglica servirao istu na pet metara ispred gola.

Potom je Bradarić pogodio prečku, a Picak je obranio Maglici poslije prodora. S druge strane nije bilo velike opasnosti za Lovru Kalinića, koji je nakon slabog starta sezone zamijenio Dantea Stipicu na golu Hajduka. Najbliže je bio Ozobić u 38. minuti.

Hajduk je dobio nagradu za inicijativu možda u najboljem trenutku, u završnici poluvremena. Raspoloženi Vršajević je ubacio u peterac Slavena, a Caktaš u padu uspijeva zabiti.

Poslije toliko željenog gola, nije bilo u drugom dijelu toliko intenziteta u igri domaćih, ali je Hajduk i dalje išao po novi gol kako bi izbjegao dramu u završnici kao protiv Dundalka.

Sve je riješeno kad je Milić odlično pobjegao čuvarima na lijevom krilu i idealno ubacio u peterac Maglici, a Osječanin je samo trebao ispružiti nogu kako bi poentirao pored nemoćnog vratara.

• Obrisan korisnik04.08.2014. u 13:03
    Ne razumijem kako Hajduk nema bolje igrace od Bradarica i Andelkovica na poziciji zadnjih veznih,prelosi su za prvoligaski nogomet obojica i to ce biti problem
  • danchy04.08.2014. u 08:09
    suđenje jučer je bilo odlično ili se treba razbijati utakmicu na 500 dijelova da bi se našla pokoja greška? suđenje je dobro ukoliko ne utječe na rezultat, a to je jučer bio slučaj. osim toga, slaen može biti sretan što je završio tekmu sa svih 11 igrača na terenu s obzirom na neke startove pred... [više na forumu]