MAXtv Prva liga, 4. kolo, 09.08.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Ivica Modrić (Zagreb), Ivica Radošević (Gospić)
Slaven Belupo
Mato Grgić 27'
1:1(1:1) Istra 1961
Marcel Heister 8'
Istra 1961

Slaven Belupo i Istra podijelili bodove u napetoj utakmici

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 09.08.2014.

Svojim su se navijačima opet dobro predstavili Farmaceuti, koji su protiv Istre upisali bod, iako su mogli i do sva tri, da nije poništen pogodak Glavine u završnici susreta....

U Koprivnici su se susreli Slaven Belupo i Istra 1961, a domaći su u susret krenuli s boljim bodovnim stanjem (3 boda) no gosti, koji su do sada upisali dva remija. Ipak, pred susret je Istra važila za blagog favorita, dok su domaćini još uvijek promatrani kroz prizmu prošlosezonskih loših rezultata te dvaju poraza ove sezone.

K tome, Elvis Scoria je opet imao problema s desetkovanim kadrom, ponajviše Davorom Vugrincem, koji je susret gledao iz lože, dok je Igor Pamić u posljednji tren ipak na raspolaganju imao Slavka Blagojevića, koji je patio od ozljede zgloba ranije u tjednu.

Od samog početka na travnjaku frcaju iskre, o čemu svjedoče i dva kartona koja je u prvih šest minuta podijelio sudac Domagoj Vučkov, ne libeći se uspostaviti svoj autoritet na travnjaku.

Slika 2 od 2.

Agilna igra brzo je urodila plodom, a rezultat se mijenja već u osmoj minuti, kad u kontranapadu Istrani dolaze do pogotka. Blagojević je odigrao za Marcela Heistera, koji bez poteškoća pronalazi put do mreže iza Dominika Picaka.

Zaostatak od gola domaće tjera na višu brzinu te kreću u opsadu gostujućih vrata. Imali su par vrlo izglednih prilika, koje su međutim prekinute pravovremenim akcijama Istrinih braniča. Najbliže izjednačenju domaći su u 18. minuti, kad je iz slobodnjaka s 25 metara sjajno opalio Filip Ozobić, za dlaku promašivši metu.

Ipak, do izjednačenja dolazi u 27. minuti, kad je isti igrač ispucao loptu iz kuta, ravno na glavu Mate Grgića, koji prebacuje Ivana Brkića.

U drugo poluvrijeme Farmaceuti kreću agresivno i gostujuća obrana opet ima posla, a na kušnji je i golman Brkić. Sjajnu su šansu domaćini složili u 55. minuti, kad je Dario Melnjak povukao po lijevoj strani pa vratio za Ozobića, čija lopta s malo manje od 16 metara odsjeda na gornjoj vratnici. Jednako tako sjajna bila je i prilika Dominika Glavine u 60. minuti, kad mu je dugu loptu poslao Enes Novinić, no mladi Međimurac ne uspijeva ugurati je u gol.

Slika 1 od 1.

No, domaćini su ipak zatresli mrežu istre u 72. minuti, kad je precizan bio Glavina, no zgoditak je poništen zbog zaleđa.

U posljednjih deset minuta nije se dogodilo ono čega su se navijači Slaven Belupa bojali, da domaća momčad padne fizički i da to gosti iskoriste, već su Farmaceuti nastavili s konstantnim pritiskom na Istrina vrata. I premda se s tribina zahtijevala pobjeda, domaćini nikako nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu te je susret okončan podjelom bodova.

Takvim ishodom mogu biti zadovoljna oba protivnika i mirno se pripremati za gostovanje kod Rijeke (Slaven) odnosno domaćinstvo protiv Lokomotive.

• Obrisan korisnik09.08.2014. u 23:35
    Hajduk-Istra, nedosuđen jedanaesterac na štetu Hajduka, u korist Istre Istra-Rijeka, dosuđen jedanaesterac u korist Rijeke, na štetu Istre Slaven-Istra, poništen regularan pogodak Slavena, u korist Istre Istra-Lokomotiva, na žalost hrvatskog nogometa vrijeme je da se Istru pokrade, if you know what... [više na forumu]