Ante Zovko • subota, 16.08.2014.

Poslije pobjede Swanseaja na Old Traffordu, prvo kolo Premier lige nastavljeno je u subotu u znaku gostujućih momčadi. Tottenham, Hull City i Aston Villa odnijeli su minimalne pobjede, a Everton i Sunderland izborili su bod u gostima.

Povratnik u Premier ligu Leicester dvaput se vraćao iz zaostatka protiv Evertona koji je pokazao odličan nogomet na startu sezone. McGeady je doveo Everton u vodstvo spektakularnim golom u 20. minuti. Schmeichel je prvo obranio udarac poslije ubačaja iz kornera, ali nije imao šanse nakon odbijene lopte koja je pala pred McGeadyja. Uz pomoć stative i prečke, Everton je poveo 1:0.

Odmah po nastavku igre, Leicester je izborio korner. Distin nije uspio izbiti, a Ulloa je iskoristio priliku i pogodio donji kut. Međutim, Everton je uzvratio sjajnom akcijom u završnici prvog dijela. Poslije razmjene dodavanja između Bainesa i Pienaara, Naismith uz pomoć okvira pronalazi mrežu.

Schlupp u drugom poluvremenu nije uspio svladati Howarda krenuvši sam prema njemu. Opalio je visoko preko vrata, no Leicester to nije platio. Dapače, Wood je u 86. minuti naletio na loptu koju je pokušao izbiti i poravnao na 2:2.

Branič Eric Dier donio je Tottenhamu pobjedu u svojem debiju protiv west Hama, i to u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Iznenađujuće se našao u napadu, zaobišao vratara i pogodio.

Tottenham je od 28. minute igrao s desetoricom, kad je Naughton dobio crveni karton zbog igranja rukom. Noble je s bijele točke uspio nadmudriti Llorisa, ali je promašio gol za cijeli metar. Broj igrača na terenu je izjednačen pola sata prije kraja, kad je Collins zaradio drugi žuti karton zbog nepotrebnog prekršaja na Adebayoru.

Nikica Jelavić odigrao je cijelu utakmicu i dobio žuti karton u pobjedi 1:0 Hull Cityja kod Queens Park Rangersa. James Chester nadskočio je Rija Ferdinanda u petercu poslije kornera i zabio jednostavan pogodak.

West Bromwich Albion i Sunderland odigrali su sjajnu utakmicu i na kraju podijelili bodove u remiju 2:2. Gosti su poveli fantastičnim pogotkom Leeja Cattermolea s ruba kaznenog prostora u gornji desni kut u petoj minuti, netom nakon što je WBA tražio jedanaesterac poslije Berahinova pada u šesnaestercu.

Berahino je na kraju zabio baš s bijele točke, u 41. minuti, nakon sumnjivo dosuđene najstrože kazne zbog Robergeova povlačenja Anichebea. Fletcher u 59. donio novo vodstvo Sunderlandu, ali je gol poništen zbog očiglednog zaleđa.

Berahino je u 73. postao junak domaćih navijača zabivši i drugi gol. Gardner je ubacio na drugu stativu, a mladi napadač je pogodio donji kut za potpuni preokret. Larsson je 12 minuta kasnije donio bod gostima na povratnu loptu Van Aanholta.

Aston Villa je iznenadila Stoke City i slavila golom Andreasa Weimann. Poslije prvog poluvremena za brzi zaborav, Aston Villa je došla do pogotka zahvaljujući neuvjerljivim obrambenim reakcijama Stokea. Wilson i Ireland nisu uspjeli zaustaviti protivnike u kaznenom prostoru, a Weimann je snažnim udarcem svladao Begovića, koji se također nije iskazao u ovoj situaciji.