Premiership, 1. kolo, 18.08.2014, 21:00 h
Burnley
Burnley 1:3 Chelsea
Chelsea

Ante Zovko • ponedjeljak, 18.08.2014.

Pobjedom 3:1 kod Burnleyja, Chelsea je otvorio sezonu u Premier ligi u kojoj se smatra jednim od glavnih favorita za titulu. Sjajno su reagirali debitanti Cesc Fabregas i Diego Costa, koji je zabio izjednačujući gol, a veznjak je natjerao mnoge da se upitaju zašto ga je Barcelona uopće prodala.

Iako je uspio povesti, Burnley nije bio ozbiljna prijetnja Chelseaju koji je pokazao razliku u kvaliteti i sve riješio u prvom dijelu.

Jose Mourinho je dao prednost Curtoisu na golu pred Čechom te u sastav uvrstio još dva debitanta, Fabregasa i Diega Costu.

Sve je krenulo krivo za goste poslije zakašnjelog izlaska Terryja u 13. minuti, kada nije izašao na vrijeme s ostatkom posljednje linije kako bi napravili zaleđe. Arfield je primio povratnu loptu na rubu šesnaesterca i sjajno pogodio gornji kut.

Slavlje domaćih na Turf Mooru trajalo je svega tri minute. Ivanović je na Fabregasovo dodavanje petom opalio s desne strane kaznenog prostora i kroz šumu nogu pogodio stativu. Costa je dočekao odbijenu loptu i pospremio je u gol za debi iz snova.

Debitanti su očito bili inspirirani jer je Fabregas u 21. minuti odlično uposlio Schürrlea u kaznenom prostoru, a Nijemac poentira poluvolejem.

Fabregas je bio sjajan u prvom dijelu, ključna figura Chelseaja. Poslije akcija iz igre, stvorio je opasnost ubačajem iz kornera u 33. minuti, poslije kojeg je Ivanović zakucao za 3:1.

Poslije takvog raspleta prvog, teško je bilo očekivati velika uzbuđenja u drugom dijelu. Mourinho je očito naredio svojim igračima da čuvaju loptu i što manje riskiraju. Burnley također nije ponudio mnogo propustivši svoju šansu u prvom poluvremenu.