Premiership, 1. kolo, 16.08.2014, 13:45 h
Manchester United
Manchester United 1:2 Swansea City
Swansea City

Ante Zovko • subota, 16.08.2014.

Pogocima Ki Sung-Yuenga i Gylfija Sigurdssona, Swansea je iznenadio Manchester United na početku nove sezone Premier lige i slavio 2:1. Wayne Rooney zabio je za domaće na čijoj je klupi debitirao nizozemski stručnjak Louis van Gaal.

Van Gaal je predstavio novi sustav, s trojicom igrača u obrani, no baš je posljednja linija bila najslabija karika Uniteda te je Swansea iskoristio dvije pogreške i zabio dva gola. Rooney je umalo zabio za preokret prije drugog gola Velšana koji ipak zasluženo nose bodove kući.

United je krenuo u susret bez Shawa, Carricka, Cleverleyja, Valencije i Van Persieja, pa je morao debitirati Jesse Lingard, no izašao je već poslije dvadesetak minuta dobivši neugodan udarac u koljeno.

Rooney, novi kapetan Uniteda, imao je prvu pravu priliku utakmice u 27. minuti, no nije uspio zahvatiti dobro glavom loptu i Fabianski je to uhvatio bez poteškoća.

U sljedećem napadu Swanseaja pao je prvi gol. Sigurdsson je uposlio Kija na rubu šesnaesterca, a ovaj je sjajno opalio u De Gein kut dok je Bony blokirao Jonesa da ne ukliza strijelcu u šut.

Nani je na poluvremenu zamijenio Hernandeza i Manchester je početkom drugog dijela počeo stvarati sve veći pritisak. Brzo se isplatilo jer je Mata u 52. minuti pronašao Rooneyja, koji uspijeva snaći se i izjednačiti rezultat.

Rooney je umalo donio potpuni prekret pogodivši stativu u 65. minuti. Igralo se uglavnom u smjeru velškog gola, no sljedeći gol završio je u mreži Španjolca na golu domaćina.

U 72. minuti Sigurdsson koristi nesnalaženje Unitedove obrane, koja nije uspjela izbiti loptu i pogađa po sredini gola. De Gea nije bio daleko, ali nije uspio vidjeti udarac na vrijeme i šut bez posebne snage završio je u golu.

Manchester United je pritisnuo na kraju i u sudačkoj nadoknadi tražio jedanaesterac zbog igranja rukom, ali Swansea je na kraju zasluženo odnio tri boda iskoristivši pogreške domaće obrane.

• Obrisan korisnik17.08.2014. u 21:02
    Prvi mačići se u vodu bacaju,,bit će bolje sigurno,posložit će to van gal bar ja vjerujem da hoće.ggmu
  • Obrisan korisnik17.08.2014. u 11:57
    Kako li su samo uspjeli izgubiti od kluba o kojem nije bilo ni retka napisa u svjetskim, pa ni u hrvatskim medijima? A pa izgleda da nije sve u slavi.
  • Obrisan korisnik16.08.2014. u 20:53
    prvi domaći poraz na otvaranju sezone u povijest uniteda
  • Obrisan korisnik16.08.2014. u 20:05
    Otpiše pola igraca s trenutnog rostera, onda te iste igrace ubaci u prvoj utakmici, cak neke i u pocetni sastav...i onda ocekuje pobjedu...malo sutra
  • Obrisan korisnik16.08.2014. u 19:52
    Evans, Jones , CLEVERLY pa ta ekipa ne bi mogla igrati u Energie Cottbusu, a ne u Unitedu. Ovo potvrdjuje ono sto je vecina rekla prosle godine, da samo Ferguson sa takvim panjevima moze biti prvi.