Branimir Korać • nedjelja, 24.08.2014.

U prvom kolu Primere u nedjeljnom večernjem terminu u akciji su bili i hrvatski reprezentativci. Ivan Rakitić igrao je od prve minute u dresu Barcelone protiv Marija Pašalića i njegovog Elchea te upisao asistenciju, a Sammir je postigao svoj prvi pogodak u dresu Getafea...

Barcelona je novu sezonu otvorila susretom na Camp Nouu protiv Elchea. Ivan Rakitić bio je u sastavu od prve minute, jednako kao i Mario Pašalić na drugoj strani.

Razigrani domaćin dominirao je susretom, bio značajno bolji protivnik i zasluženo je slavio s 3:0. Rakitić je odigrao vrlo dobru utakmicu, odlično se uklopio u Barcelonin sustav, a nije razočarao niti Pašalić na drugoj strani.

Barcelona je krenula snažno i u prvih pola sata dva puta se zatresao okvir gostujućeg gola. Prvo je mladi Munis El Haddadi iskosa pogodio spoj grede i vratnice, a zatim je Iniesta odličnim udarcem s ruba 16 metara pogodio gredu.

Bila je to uvertira u vodeći pogodak Barcelone koji je stigao u 42. minuti. Raspoloženi Leo Messi primio je loptu na rubu kaznenog prostoru, sjurio se u 16 metara i pogodio suprotni kut Tytonovog gola.

Niti minutu nakon pogotka Barcelona je ostala s igračem manje nakon što je Javier Mascherano s leđa srušio Rodriguesa koji je išao sam prema golu, no to nije poremetilo domaćina.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Rakitić je krasnom loptom iza leđa obrane poslužio Munira koji ulazi u kazneni prostor i povisuje na 2:0.

Točku na i stavio je Messi još jednim krasnim prodorom i golom u 63. minuti nakon čega je Barcelona rutinski zadržala prednost i odnijela prvu prvenstvenu pobjedu.

Rakitić je na travnjaku proveo svih 90 minuta dok je Pašalić izašao u 81. minuti.

Celta je u drugom susretu u Vigu ugostila momčad Getafea i odnijela pobjedu 3:1. Od prve minute u sastavu Getafea bio je Sammir koji je odradio dobru utakmicu i bio strijelac jedinog gostujućeg pogotka.

On je postignut u 62. minuti kada je Lafita povukao kontru po lijevoj strani, pronašao Sammira u sredini, a ovaj lijepo zabija pokraj Alvareza.

Bio je to pogodak za smanjenje na 2:1 nakon što su Nolito i Orellana doveli Celtu do prednosti 2:0, no u 70. minuti Larrivey vraća na dva gola razlike i završava posao.

• Obrisan korisnik25.08.2014. u 00:42
    Barca rutinski, Messi jeben (kad moram bit prost)... Sammir neobranjiva špica i posebno lijep asist kod onog trećeg gola Celte. Sadržajno.
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:37
    mislim da se raketa dobro uklopio, a da je to uloga koju traži trener od njega...identičan radijus kretanja imao je xavi...razlika je što je xavi bio dirigent sa 100 i više pasova po utakmici, a bez onog finalnog...od rakitica se ocekuje puno direktnija igra, manje tiki-taka pasova, a vise okomitih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:35
    Messijev problem prošle sezone bio je manjak trenerova autoriteta i premještaj njegova anđela čuvara Juanja Brau s mjesta Messijeva fizioterapeuta na mjesto glavnog fiz. kluba. Kladim se da se vratio starim prehrambenim navikama i da je to bio izvor njegovih ozljeda. A i izgledao je prilično... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:26
    Da, definitivno Messi ko u najboljim danima, ipak mislim kako se raketa jos nije sasvim uklopio, dosta cesto je stajao na desnoj strani i preskakali su ga u igri mascherano(dok je igrao) i alves. Takoder prema videnom raketa ce igrati dosta povucenije nego prosle sezone u sevilli, jer svaki napad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:22
    sammir je bio i ostao igračina, samo sad kad ga nitko ne štiti mu je korisno, jer ne smije se više zajebavati. msve su to šamari onima koji samo znaju pljuvati bez pojma i argumenta. posebno o našim igračima iz hnl-a, a odrežem si desno jaje ako isti ti nisu bili među većinom koja je i manđukića... [više na forumu]