Bodove upisali Gorica, Đakovo, Ivanić i Spačva, Zamet i Buzet odigrali neriješeno

Marija Pastuović • ponedjeljak, 08.09.2014.

U prvom kolu Premijer lige odigrana su četiri susreta, a pobjede su upisali Gorica, Đakovo, Ivanić i Spačva, a susret između Zameta i Buzeta završio je podjelom bodova.

Karlovac – Gorica 27:30 (12:15)

Gorica je odmah na početku utakmice ostvarila prednost (4:1) koju je čuvala do kraja. Imali su Karlovčani krajem prvog poluvremena mogućnost izjednačiti rezultat, ali nisu bili uspješni. Drugih trideset minuta donijelo je dva izjednačenja, ali ne i vodstvo domaćina te su 11 minuta prije kraja Goričani otišli na četiri pogotka razlike golom Domagoja Ferenčine, a vodstvo više nisu ispuštali. Osam zgoditaka za pobjedničku momčad upisao je Ivan Laljek, a sjajno raspoloženi čuvar mreže Tomislav Sladoljev obranio je 15 lopti. Za karlovačku ekipu najviše golova (6) postigao je Dominik Smojver, a njegovi suigrači, vratari Karić i Prezelj sakupili su devet obrana.

Bjelovar – Đakovo 24:29 (11:11)

Đakovo je na gostujućem terenu upisalo pobjedu s pet pogodaka razlike protiv Bjelovara. Gosti su bolje otvorili susret, ali domaća momčad je uspjela vratiti utakmicu u egal i krajem prvog poluvremena rezultat je bio neriješen. Drugu dionicu igre ponovno je bolje otvorilo Đakovo te je imalo i šest golova više od suparnika (21:15), a utakmica je završila sigurnom pobjedom domaće momčadi koju je do slavlja predvodio Krunoslav Pahanić sa sedam golova, a vratar Mario Gagulić upisao je deset obrana. U domaćoj momčadi najviše pogodaka (6) postigli su Toni Egzeta i Igor Gašparović. Vratarski duo Prvonožac-Janđel obranio je deset lopti.

MRK Zamet – Buzet 24:24 (14:12)

Utakmicu prvog kola Premijer lige Zamet i Buzet su otvorili podjednako, a nakon 15 minuta igre, do prve ozbiljnije prednosti od tri pogotka došla je domaća momčad. Imao je Zamet u 23. minuti i pet pogodaka razlike, ali uspjeli su Buzećani do poluvremena zaostatak smanjiti na dva gola. U drugom periodu igre, gostujuća momčad strpljivo je čekala protivničke greške te ih iskoristila i u 42. minuti Davorin Prskalo postigao je izjednačujući zgoditak za 17:17. Do kraja utakmice prednost se obostrano mijenjala, ali je na kraju susret završio podjelom bodova. Zamet je predvodio Lovro Jotić koji je postigao devet golova, a Dino Slavić upisao je devet obrana za svoju momčad. Najbolji strijelac Buzećana bio je Mario Galijot s također devet pogodaka, a vratarski tandem Jović-Jerman uspio je sačuvati 12 lopti.

MRK Ivanić – Umag 23:20 (10:10)

Novi premijerligaš Ivanić je na domaćem terenu, nakon šezdeset odigranih minuta, došao do slavlja nad Umagom. U prvom poluvremenu igre utakmica je uglavnom bila u egalu, što je pokazao i semafor nakon prve dionice igre. U nastavku su bolje reagirali domaćini, koji su stečenu prednost uspjeli sačuvati do kraja susreta, ponajviše zahvaljujući odličnom Goranu Bobiću koji je upisao sedam pogodaka, a pratio ga je Ivan Kolak s pet golova. U gostujućim redovima najučinkovitiji je bio Marin Babić s pet pogodaka.

Spačva – Split 43:23 (19:8)

U utakmici s velikim brojem pogodaka, koja je išla samo u jednom smjeru, pobjedu je odnio domaćin, bez većih poteškoća. Vinkovčani su odmah na početku susreta nametnuli svoj ritam i već do poluvremena su imali dvoznamenkastu prednost koju su čuvali do samog kraja. Laki i brzi pogoci domaćina i nedovoljno čvrsta obrana Splićana rezultirali su visokom pobjedom s čak 20 golova razlike protiv povratnika u Premijer ligu. U pobjedničkim redovima najbolji je bio Slaven Šiljaković s upisanih devet pogodaka, a u suparničkoj momčadi Petar Pivac u listu strijelaca upisao se s istim brojem golova.