Varaždin u gostima pobijedio Kaštela, Poreč preokretom do prvog ovosezonskog slavlja

Marija Pastuović • četvrtak, 11.09.2014.

U preostalim utakmicama prvog kola Premijer lige do bodova su protiv Kaštela i Dubrave stigli Varaždin i Poreč. Na domaćem terenu Poreč je uspio u zanimljivoj utakmici nadonaditi minus od šest golova, preokrenuti utakmicu i slaviti, a Varaždin je u gostima kontrolirao utakmicu i bez većih poteškoća upisao pobjedu.

Marina Kaštela – Varaždin 26:29 (11:14)

Varaždin je na gostujućem terenu upisao prvu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi. Varaždinci su malo bolje otvorili utakmicu i imali su početno vodstvo, Kaštele su uspjele držati priključak, te nekoliko puta izjednačiti, ali ne i više od toga u prvom poluvremenu. U 20. minuti gosti su se pogotkom Ante Kuduza odvojili prvi put na tri razlike, a potom i na četiri, iskoristivši dvije obrane Mislava Lončara. Na poluvremenu je rezultat 14:11, u koristi gostiju.

Susret u drugoj dionici igre nije donio značajnije promjene, osim sve većeg vodstva Varaždinaca koje je u nekoliko navrata bilo i +6, a Kaštele su do kraja uspjele smanjiti zaostatak od tri pogotka. Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Ivan Sršen s osam pogodaka i odličnom realizacijom, a njegov suigrač Mislav Lončar obranio je šest lopti. Najefikasniji Kaštelanin bio je Marko Vukić sa šest golova, a Jure Galić sačuvao je čak 14 lopti, ali nedovoljno za pozitivan rezultat momčadi.

Poreč – Dubrava 31:30 (15:20)

U Poreču je odigrana zanimljiva utakmica, u kojoj je domaćin, preokretom nakon poluvremena stigao do slavlja nad zagrebačkom Dubravom. Utakmicu su momčadi otvorili izjednačeno te se uglavnom igralo gol za gol, sve do 19. minute susreta kada Mislav Keleman postiže zgoditak za dva gola prednosti, a do kraja poluvremena vodstvo je naraslo na pet golova razlike.

Drugih trideset minuta pogotkom je otvorila Dubrava za +6, ali tada igrači Poreča počinju smanjivati zaostatak i u 47. minuti serijom 5:0 dolaze do izjednačenja golom Ivice Gudića, a sedam minuta kasnije prelaze u vodstvo, te ne dozvolivši to protivnicima, upisuje prvu ovosezonsku pobjedu. Pobjednike je predvodio Marko Buvinić s 11 pogodaka, a čuvar mreže Goran Čarapina upisao je 14 obrana. Najbolji strijelac Dubrave bio je Bruno Butorac s 12 golova, a vratarski duo Totić-Grahovac obranio je devet lopti.